تخلف در نصب کاتالیست غیراستاندارد خودرو خط تولید کارخانه را متوقف خواهد کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مسعود تجریشی در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با برخی از تخلفات که ناشی از اقدام افراد سودجو در خریداری کاتالیست خودروهای صفر عنوان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در دو مرحله آلایندگی خودروها را ارزیابی می‌کنیم یک مرحله در کارخانه و مرحله بعد در زمان معاینه فنی است که براساس آن مجوز شماره‌گذاری و تردد به خودرو داده می‌شود.

وی افزود: زمانی‌که خودرویی وارد خیابان می‌شود ما هیچ نظارتی بر آن نخواهیم داشت و کار خاصی نمی‌توانیم برای آن انجام دهیم و از این مرحله به بعد برای حفظ استاندارد کیفیت هوا نیازمند حضور دستگاه‌های نظارتی همچون نیروی انتظامی هستیم.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این‌که بعضاً گزارش شده که شرکت‌های تولید‌کننده خودرو کاتالیست غیراستاندارد و حتی یک لوله خالی را به‌عنوان یک جنس استاندارد عرضه می‌کنند، گفت: این مشکل دیگر در کارخانه‌های تولیدکننده‌ خودرو وجود ندارد و محیط زیست به‌طور منظم به کارخانه‌ها مراجعه کرده و این موارد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

تجریشی تصریح کرد: دستورالعمل‌های لازم برای تولیدکنندگان خودرو صادر شده و در صورت مشاهده تخلف فعالیت خط تولید آنها متوقف خواهد شد.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *