تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا تسهیل نشده است

با وجود اینکه کارشناسان تحریم‌ها با چنین نظری موافق نیستند اما دولت آمریکا اعلام کرد دستورالعمل وزارت خزانه‌داری صرفا روشن می‌کند که پس از اجرایی شدن برجام، چه اقداماتی برای شرکتها و موسسات مالی در همکاری با ایران مجاز است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، وزارت خزانه داری آمریکا روز شنبه اعلام کرد به روزرسانی مقرراتش که اواخر جمعه منتشر شد، نشان دهنده تسهیل تحریمها علیه ایران نیست.

با این همه در دستورالعمل جدید خزانه داری آمده است که بعضی از معاملات دلاری بانکهای خارجی با ایران که پیش از این ممنوع بودند، اکنون می‌توانند انجام شوند اما این معاملات نباید از طریق سیستم مالی آمریکا انجام شود. همچنین ممنوعیت معاملات خارجی با شرکتهای ایرانی که در کنترل اشخاص تحت تحریم آمریکا هستند، رفع شده است.

به گزارش ایسنا، پس از اجرایی شدن توافق برنامه جامع اقدام مشترک معروف به برجام در ژانویه، اتحادیه اروپا همه تحریم‌های مربوط به فعالیت هسته‌ای علیه ایران از جمله ممنوعیت دسترسی به سوئیفت را برداشت، اما بعضی از تحریم‌های یک جانبه آمریکا شامل ممنوعیت تجارت شرکتها و شهروندان آمریکایی با ایران و استفاده از سیستم معاملات به دلار به قوت خود باقی ماندند و آمریکا سایر تحریم‌ها را به طور کامل لغو نکرد و تنها متعهد شد که آنها را اجرا نکند.
ایسنا

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *