تجمع وام‌گیرندگان بدحساب یونانی علیه بانک‌هایی که وثیقه‌ها را مصادره کردند

کد خبر : ۹۰۵۹۰
تاریخ انتشار : ۲ فروردین ۱۳۹۷

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: پلیس یونان روز چهارشنبه از اسپری فلفل برای پراکنده کردن افراد معترض به فروش اموال خصوصی مصادره شده توسط بانک‌ها در شهر آتن استفاده کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از اسوشیتد پرس، این افراد برای اعتراض به فروش اموال مصادره شده توسط بانک‌ها از طریق مزایده در آتن پایتخت یونان (مقابل دفتر رسمی اسناد) تجمع کرده بودند.

این معترضان به هنگام ورود به دفترخانه با ممانعت پلیس روبرو شدند که پلیس برای پراکنده کردن آنها از اسپری فلفل استفاده کرد.

فعالان گروه چپ گرا که مخالف با این تنظیمات هستند، در هفته های اخیر دائماً در اعتراض به مزایده های اینترنتی (آنلاین) در مقابل دفترخانه ها تجمعات اعتراض آمیز ترتیب می دهند.

دولت یونان تحت فشارهای ناشی از بانک‌های وام دهنده برای سرعت بخشیدن به روند و کاهش فشار بر بانک ها قرار دارد. این فشارها ناشی از عقب ماندگی وام های غیرفعال است.مزایده ها یک بخش کلیدی از مذاکرات تضمین یونان با طلبکاران است.دولت یونان بر این اعتقاد است که این مزایده ها برای دریافت مطالبات بانک ها ضروری هستند.

در واکنش به این اعتراضات، دولت یونان وعده داده است تا اموال برخی از شهروندان مجموعاً به ارزش ۳۳۵ هزار دلار (۳۰۰ هزار یورو) به حراج گذاشته نخواهد شد./ خبرگزاری صدا و سیما

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *