تاکنون یک‌هزار و ۴۰۰ مدرسه توسط ستاد اجرایی فرمان امام احداث شده است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محمد مخبر پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پویش ملی مشق احسان که با مشارکت گروه‌های مردمی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برگزار شد، گفت: عزت نظام مرهون دو عامل است؛ سخنان مقام معظم رهبری و خون شهدا که باید به هر دو آن تمسک کنیم.

وی افزود: در آستانه عید غدیر هستیم و بیان یک نکته ضرورت دارد، و آن اینکه اگر غدیر را جدی می‌گرفتیم، عاشورا رخ نمی‌داد و عدالت در دنیا نهادینه می‌شد اما این اتفاق نیفتاد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نظام اسلامی از برکات غدیر است و وجه تمایز اسلام با سایر ادیان واقعه قدیر است.

مخبر با توجه به دستورات مقام معظم رهبری در خصوص تولید کالای ایرانی گفت: سخنان و دستورات مقام معظم رهبری چند وجهی است و تأکید ایشان بر تولید کالای ایرانی و رونق تولید باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، زیرا معیشت و اشتغال در این سخنان نهفته است.

وی ادامه داد: صنعت فرهنگی جزء صنایع مقبول کشور است، در حالی که هم از نظر اشتغال و هم به‌کارگیری نیروهای خلاق به‌شدت می‌تواند مؤثر باشد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از تأثیر نوشت‌افزار بر خلق و خوی افراد جامعه گفت: بارها دیده شده که پدر و مادر بسیار مؤمن و معتقد بوده اما فرزند آنها راه متفاوتی را در پیش گرفته و این می‌تواند به شروع تعلیم و تربیت در آن شخص برگردد.

مخبر به مدیریت دو موضوع در بخش تولید اشاره کرد و افزود: باید حمایت‌ها از کالاهایی که هنوز در کشور تولید نمی‌شود افزایش پیدا کند تا این محصولات نیز به چرخه تولید وارد شود.

وی ایجاد صندوق خطرپذیری برای حمایت از محصولات فرهنگی را عامل دوم پشتیبانی اعلام کرد و گفت: ۳۵ میلیارد تومان برای این بخش در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) حمایت از تولید مواد اولیه را نیز مورد توجه خواند و گفت: به‌طور مثال در حوزه دارو، ۹۷ درصد از داروها در کشور تولید می‌شود اما بیش از ۷۰۰ میلیون دلار صرف واردات مواد اولیه این داروها می‌شود که باید در این خصوص نیز ورود پیدا کرد.

مخبر محور اصلی نظام جمهوری اسلامی را عدالت خواند و گفت: همه کارها در تقویت این بخش صورت می‌گیرد.

وی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام برای فضاهای آموزشی گفت: تاکنون یک هزار و ۴۰۰ مدرسه توسط این ستاد ساخته و تحویل داده شده و تا رسیدن به ۲ هزار مدرسه، این فعالیت ادامه پیدا می‌کند.

انتهای پیام/۴۰۸۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *