تامین ۴۰۰ جهیزیه اینستاگرامی

خبرگزاری مهر: علیرضا نایینی با اشاره به این مطلب گفت: یکی از اقدامات ما در موج دوم تهیه جهیزیه برای ۷۵ هزار نوعروس تحت پوشش کمیته امداد، تامین ۲۰۰ جهیزیه اینستاگرامی بود که قرار شد فعالان شبکه‌های اجتماعی با مشارکت در این طرح ما را در تهیه آن یاری کنند.

وی افزود: به همین دلیل ما در ابتدا ایجاد ۲۰هزار پست را برای تهیه ۲۰۰ جهیزیه اعلام کردیم اما به دلیل استقبال بسیار در همان ۲۴ساعت اول، کمک هزینه جهیزیه مدنظر فراهم شد، به همین دلیل طرح را با همکاری #۷۶۷*  تمدید کردیم و هدف گذاری را به دو برابر هدف اولیه رساندیم.

مجری طرح آینه شمعدون اضافه کرد: در کمتر از ۷۲ ساعت انتشار ۴۰هزار پست محقق شد و کماکان هم با این که طرح را متوقف کردیم اقبال مردمی برای مشارکت وجود دارد.

نایینی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در این کمپین بیش از انتظار ما بود، گفت: مردم بیش از برآورد ما و آن چه پیش‌بینی کرده بودیم، از این طرح استقبال کردند و رغبت نشان دادند. در کمتر از ۷۲ساعت ۴۰هزار کاربر اینستاگرام در این طرح ثبت نام و مشارکت کردند و پست‌های اختصاصی‌شان بر اساس رباتی که به این منظور برنامه ریزی شده بود، طراحی و در صفحه شخصی‌شان منتشر شد.

مجری طرح آینه شمعدون با تاکید بر این مطلب که چند نکته این اتفاق را از موارد مشابه متمایز کرده بود، گفت: کسانی که با شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام آشنا هستند اذعان می‌کنند که این کمپین به دلیل گستردگی و اقبال کم نظیر بود و استقبال مردم برای مشارکت در این طرح واقعا قابل توجه و تحسین بود.

وی افزود: دوم اینکه ما در این طرح برخلاف کمپین‌های دیگر که از وجود چهره‌های نام آشنا برای به صحنه آوردن و دعوت مردم استفاده می‌کنند، در این طرح از چهره‌ها استفاده نشد و این خود مردم بودند که از ابتدا نسبت به طرح اقبال نشان دادند.

نایینی تاکید کرد: با این حال حجم اقبال و مشارکت مردمی به گونه‌ای بود که چهره‌های نام آشنا برای اینکه از مردم عقب نمانند با طرح همراه شدند و در آن مشارکت کردند.

وی گفت: ما در این طرح شاهد حضور چهره‌های سینمایی، سیاسی و فرهنگی و مذهبی بسیاری بودیم که با دیگر اقشار مردم برای این امر خیر شریک شده بودند.

مجری طرح آینه شمعدون با بیان این مطلب که این حجم مشارکت، پیام مثبتی برای ماست، گفت: در این کمپین با طراحی یک کار خیر در شبکه مجازی اینستاگرام، ۴۰هزار کاربر مشارکت می‌کنند و با شماره گیری #۷۶۷*  پست می‌گذارند و هنوز هم اقبال وجود دارد. باید به این ظرفیت توجه ویژه شود.

نایینی با بیان این مطلب که بنا به ملاحظاتی این کمپین تمدید نمی‌شود، گفت: برنامه‌ای که داریم این است که خیلی زود پاسخ اعتماد مردم را بدهیم و تا آن‌ها که ذر تامین این ۴۰۰ جهیزیه سهیم بودند، نتیجه کار خود را ببینند.

وی افزود: در دهه کرامت تلاش ما این است که طی یک جشن بزرگ با دعوت از کاربرانی که در طرح مشارکت داشتند، این جهیزیه‌ها را توسط خود آن‌ها به دست نیازمندان برسانیم. ما دوست داشتیم هر چه زودتر نتیجه کار صورت گرفته را به مشاهده مردم برسانیم و ببیند که کارشان به نتیجه رسیده است و پس از آن نسبت به ادامه کار و طرح‌های جدید اقدام کنیم.

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *