بیشترین سهم شکایات زیست محیطی در ۴ منطقه تهران است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا با بیان این‌که طبق بررسی آمارها در ارتباط با آلودگی‌های هوا و صوت، بیشترین سهم در میزان آلودگی مناطق ۲۲گانه تهران به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: پسماند، ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر موضوعات مورد شکایت شهروندان در چهار ماهه ابتدای سال جاری بوده است.

وی ادامه داد: علی‌رغم احصاء مهم‌ترین منابع آلاینده در شهر تهران، مناطقی که دارای بیشترین شکایت مردمی بوده‌اند نیز شامل مناطق ۳ ،۱۸، ۱۹ و ۲۱ بوده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری‌ها به‌عنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران محسوب می‌شوند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت است،گفت: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط و همچنین نقش موثر  بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها در این امور به نتیجه مطلوب و مدنظر برسیم.

برنا در ادامه با بیان این‌که در بررسی‌های انجام شده برای تعدادی از واحدهای آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد، گفت: پس از پایان مهلت مندرج در اخطاريه  و در صورت عدم رفع آلودگی با پیگیری‌های حقوقی با واحد متخلف برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در پاره‌ای از شكايات همچون نشت فاضلاب و آلودگی آب نیز پس از بررسی اولیه توسط كارشناسان محيط زيست، موضوع برای اقدام قانونی به شرکت آب و فاضلاب اعلام و پیگیری لازم انجام می‌شود.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *