بیشترین تلفات نوروزی به دلیل سرعت بالا و عدم توجه به جلو است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

نادر رحمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور اظهار کرد: درحال حاضر شاهد بارش باران در اکثر محورهای استان هرمزگان و برخی محورهای استان فارس هستیم لذا توصیه ما به رانندگان این است که حتماً برای تردد از محورهای لغزنده با سرعت مطمئن حرکت کنند چراکه ما در سه روز گذشته به دلیل سرعت بالای وسایل نقلیه و لغزنده بودن محورها تلفات بسیاری را داشته‌ایم. همچنین بارش برف را در برخی از محورهای استان مازندران و البرز شاهد هستیم.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد: هم‌اکنون ترافیک در جنوب به شمال کرج- چالوس حدفاصل بیلقان تا سد امیرکبیر و محدوده امامزاده هاشم در جاده هراز سنگین گزارش شده است؛ همچنین بار ترافیکی در اتوبان تهران- قم و قم- سلفچگان پرحجم است؛ از طرفی ترافیک در محور تهران- آمل محدوده‌های مشا و آب اسک نیمه‌سنگین است.

وی با بیان اینکه اکثر محورهای مواصلاتی به استان خراسان رضوی دارای ترافیک است، افزود: بار ترافیکی در محور تربت حیدریه- مشهد، سبزوار- مشهد و نیشابور- مشهد پرحجم است.

رحمانی در پاسخ به سؤال دیگری درباره تعداد تلفات جاده‌ای تا به امروز در نوروز ۹۸ گفت: در این مدت بیشترین تلفات به دلیل عدم توجه به جلو و البته حرکت با سرعت بالا رخ داده که لغزنده بودن محورها نیز در بروز تصادف تاثیرگذار بوده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در پاسخ به سؤال دیگری درباره وضعیت محورهای مواصلاتی به مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران اظهار کرد: با توجه به وقوع سیل در این مناطق، هم‌اکنون برخی از محورهای فرعی استان گلستان مسدود است و تلاش نیروهای امدادی برای فروکش کردن آب ادامه دارد و مأموران راهور نیز در منطقه حاضر هستند؛ بیشتر معابر شهری استان گلستان به دلیل حجم بالای آب مسدود است.

وی گفت: محور آق‌قلا به گلستان به طور کامل مسدود است و تلاش برای بازگشایی تمامی محورهای این استان ادامه دارد؛ از طرفی محور شاهرود- آزادشهر، بابلسر- کیاکلا و ساری- فرح‌آباد نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

رحمانی در پایان خاطرنشان کرد: مردم برای اطلاع از وضعیت جاده‌ها با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۱۱۰/پ

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *