بیشترین آمار مراجعه حجاج به بیمارستان هلال احمر در مکه مشکلات حساسیتی است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

محمدتقی حلی‌ساز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: بیمارستان مکه مکرمه در روز به بیش از ۵۰۰ نفر از زائرانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند، خدمت‌رسانی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه خدمات ارائه‌شده به بیماران در قالب تخصصی و فوق تخصصی است، افزود: بیشتر مراجعه به مراکز پزشکی به دلایل بیماری‌های حساسیتی و ریوی و اسکلتی است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد:‌ تاکنون بیش از ۷۴ زائر در بخش مردان و ۶۸ زائر نیز در بخش زنان بستری شده‌اند و در حال حاضر ۳۲ نفر در این بیمارستان بستری هستند.

وی به خدمات پاراکلینیکی به بیماران اشاره‌کرده و افزود: تاکنون بیش از ۱۲ هزار مورد خدمات پاراکلینیکی به زائران ارائه‌ شده است که بر اساس آمارها ۹ هزار و ۸۶۱ مورد خدمات آزمایشگاهی، ۲۳۶ مورد اکو و ۴۴۵ مورد رادیولوژی صورت گرفته است.

حلی‌ساز با تأکید بر اینکه داروهای موردنیاز تا پایان موسم حج تأمین‌ شده است افزود: تاکنون ۵ هزار و ۹۱۱ زائر برای دریافت دارو به داروخانه‌های ایرانی مستقر در مکه مراجعه کرده‌اند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد:‌ تاکنون ۱۳ زائر ایرانی نیز در بیمارستان‌های سعودی بستری‌ شده‌اند که سازمان پزشکی حج و زیارت پیگیر وضعیت درمان آن‌ها است.

انتهای پیام/۴۰۸۷/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *