بیست و یکمین شنبه اعتراضات جلیقه زرد‌ها در شهر‌های مختلف فرانسه

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بیست و یکمین شنبه متوالی اعتراضات به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه تحت تدابیر شدید امنیتی در پاریس و سایر شهر‌های این کشور آغاز شده است.

آغاز بیست و یکمین شنبه اعتراضات جلیقه زرد‌ها در شهر‌های مختلف فرانسه

ده‌ها یگان امنیتی با استقرار در خیابان‌های پاریس و سایر شهر‌های فرانسه، درصدد جلوگیری از به خشونت کشیده شدن این اعتراضات هستند. جلیقه زرد‌های فرانسه خواستار اصلاحات در سیاست‌های اقتصادی امانوئل مکرون، رئیس جمهور کشورشان هستند.

همزمان با آغاز این اعتراضات در پاریس، خیابان‌های مرکزی و منتهی به خیابان شانزلیزه به وسیله نیرو‌های امنیتی مسدود و ورود معترضان به این خیابان‌ها ممنوع شد. وزارت کشور فرانسه که با اعزام نیرو‌های امنیتی سعی در کنترل این اعتراضات دارد، اعلام کرده است در تظاهرات هفته گذشته حدود ۵۶۰۰ معترض در سراسر فرانسه به خیابان‌ها آمدند که دست کم ۱۸۰۰ تن آن‌ها در پاریس بوده اند.

از ماه مارس تاکنون پلیس فرانسه به دلایل امنیتی تجمع معترضان در نزدیکی شانزلیزه و کاخ الیزه را ممنوع کرده است. تظاهرات در فرانسه از ۱۷ نوامبر سال گذشته میلادی در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور آغاز شد و همچنان ادامه دارد. تاکنون ۱۰ نفر کشته و ۸ هزار نفر زخمی یا بازداشت شده‌اند. حدود ۲۰ نفر هم بر اثر اصابت گلوله تفنگ فلش بال به چشمشان نابینا شده‌اند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *