بیان آزاد عقاید برای شهید «بهشتی» یک سیاست قضایی بود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت در حساب کاربری خود در توئیتر به مناسبت هفتم تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و هفته قوه قضاییه، نوشت: هفته قوه قضاییه را به رئیس محترم این قوه و همه قضاتی که با شرافت، در عدالت خانه برای آرامش، احساس امنیت و زیست عادلانه انسان‌ها تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم. این هفته با نام شهید بهشتی گره خورده است.

وی در ادامه مطلب خود آورده است: درخشش سیمای بهشتی را می‌توان آنجا که زیر تابلوی «فبشر عبادی الذین یستمعون القول» با گروه‌های کمونیستی، غیر کمونیستی، منتقدین و مخالفین مناظره می‌کرد به تماشا نشست.

سخنگوی دولت تاکید کرد: در یک جا بهشتی را به عنوان مرد قضا می‌شناسیم که بالاترین فرد قوه قضاییه بود و در یک‌جا به عنوان مرد مناظره که زیر تابلوی آیه مذکور حضور داشت. زیر تابلویی که مزین به آیه «فبشر…» بود یک قلمرو وسیع امن وجود داشت برای طرح مباحث مخالفین.

ربیعی با بیان اینکه بهشتی هم مرد قضا بود و هم مرد مناظره، گفتگو و مباحثه، اما بیان آزاد عقاید برای او یک سیاست قضایی بود،آورده است: همه تلاش خود را به کار برد تا یک چتر امنِ حقوقی ایجاد کند بر سر میز مناظره، او تلاش زیادی کرد که حتی رجوی در مناظره حاضر شود. مناظره برای او یک راهبرد برای سلامت و مصونیت جامعه بود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + بیست =