بهبود عملیات بیمه گری و رشد ۵۰ درصدی پرتفوی بیمه دانا در سال ۹۵

کد خبر : ۶۵۵۹۲
تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۶

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: علی رغم مشکلات صنعت بیمه در سال گذشته شرکت بیمه دانا با تولید ۲/۱۹۲ میلیارد تومان حق بیمه و پرداخت ۱/۴۰۹ میلیارد تومان خسارت، عملکرد بی‌سابقه‌ای از خود به جای گذاشت و توانست جایگاه خود را به عنوان دومین شرکت بیمه خصوصی کشور تثبیت کرده و اهداف بسته‌ی سیاستی، نظارتی و اجرایی خود را عملیاتی کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از روابط عمومی بیمه دانا، نسبت خسارت این شرکت در سال ۹۵ معادل ۶۳ درصد بوده که نشان‌دهنده‌ی ایفای حداکثری تعهدات این شرکت و سرعت بخشیدن به فرآیند پرداخت خسارت به مردم و بیمه‌گزاران بزرگ شرکت است. همچنین این شرکت با رشد بیش از ۵۰ درصدی تولید حق بیمه نسبت به سال قبل حدود ۱۱۰ درصد پیش بینی انجام شده دست یابد.

این گزارش می افزاید: سهم شرکت بیمه دانا از کل حق بیمه تولیدی صنعت بیمه کشور درسال گذشته حدود ۸ درصد بوده است. شرکت بیمه دانا در پیش بینی درآمد هر سهم خود بر اساس عملکرد ۹ ماهه سال ۹۵ برآورد کرده بود که سود خالص این شرکت در انتهای سال مالی ۹۵  به عدد ۱۴۲/۴۴۷ میلیون ریال برسد که بر اساس صورتهای اعلامی در کدال این رقم با رشدی حدود ۱۱۰ درصدی به ۲۹۹/۵۹۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، زیان انباشته شرکت بیمه دانا در سال مالی ۹۵ با کاهشی ۵۷ درصدی به حدود ۱۹۲/۴۳۲ میلیون ریال روند مناسبی را در پیش گرفته است.

شایان ذکر است؛ درآمد سرمایه‌گذاری‌های بیمه دانا از محل ذخایر فنی در سال ۱۳۹۰ معادل ۱۰ میلیارد تومان بود در حالی که این رقم در سال ۱۳۹۵ با رشد ۵۰۹ درصدی، به ۶۲ میلیارد تومان رسید.  و اینکه در سال ۱۳۹۵، درآمد سرمایه‌گذاری‌های بیمه‌ی دانا نسبت به سال ۱۳۹۴، بیش از ۴۴ درصد رشد داشته است.

 

Twitter
Google+
Facebook

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *