بهادری: غفلت از فرهنگ و هنر، غافل شدن از توسعه است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش ایسنا، هادی بهادری در مراسم اختتامیه جشنواره طراحی پوستر باموضوع اقتصاد مقاومتی که در خانه مطبوعات در ارومیه برگزارشد، افزود: به انجمن‌ها و کانون‌های فرهنگی و هنری باید توجه ویژه شود؛ چراکه توسعه آن‌ها زمینه‌ساز توسعه کشور در همه زمینه‌هاست.

وی با اشاره به این‌که «هرچقدر در حوزه فرهنگ و هنر کار شود جامعه‌ بانشاط‌تری خواهیم داشت» تصریح کرد: هنر بستر و زمینه‌ساز ایجاد ارتباط و رشد در یک کشور است و هنرمندان تاثیرگذار ترین افراد جامعه هستند.

وی با اشاره به این‌که «درجامعه ما به هنر آن‌گونه که باید توجه نشده است» خاطرنشان کرد: اگر در شرایط امروز از فرهنگ و هنر غافل شویم در واقع از توسعه کشور غافل شده‌ایم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی باتاکید بر این‌که «متاسفانه برخی نگرشها در جامعه نسبت به هنر مسموم و منفی است» تاکید کرد:  ‌باید از هنر در حوزه‌های مختلف استفاده کرد؛ چراکه تا فرهنگ و هنر در یک جامعه نهادینه نشود بقیه کارها پیش نخواهد رفت.

وی ادامه داد: ‌وظیفه هنر تشخیص تمایلات و ترجیهات جامعه و فرهنگ‌سازی در کشور است. متاسفانه استان حیات خلوت برخی افراد برای فساد اقتصادی شده این وظیفه هنرمندان است که با هنر خود مردم را از این مشکلات آگاه سازند و درواقع زبان گویای مردم باشند.

وی گفت:  ‌هنرمندان باید با هنر خود اقتصاد مقاومتی را در جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه کنند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *