بنیاد مستضعفان از ۱۵ هزار خانواده کارگران فصلی و نیازمند مازندرانی حمایت می‌کند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سید پرویز فتاح از درخواست استاندار مازندران برای حمایت از کارگران فصلی و اقشار آسیب‌پذیر این استان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع کرونا در کشور و آسیب دیدن بسیاری از مشاغل و همچنین افزایش فشار اقتصادی بر اقشار آسیب‌پذیر با درخواست استاندار مازندران مقرر شد برای 15 هزار خانوار نیازمند از جمله کارگران فصلی و دهک‌های پایین این استان هدیه نقدی حمایتی در نظر گرفته شود.

وی افزود: طبق تصمیم اتخاذ شده، قرار شد برای این عزیزان هدیه‌ای 5 میلیارد تومانی از سوی بنیاد مستضعفان در نظر گرفته شود و در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گیرد تا با مدیریت این نهاد به این عزیزان تقدیم شود.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان در این مدت تلاش کرده با بهره‌گیری از امکانات مردم عزیز کشور که در اختیار این بنیاد قرار دارد برای مقابله با کرونا و همچنین جبران تبعات اقتصادی شیوع این بیماری استفاده کند و در هماهنگی با دولت، اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه را مورد حمایت قرار دهد.

پیش‌ از این در ادامه سلسله اقدامات حمایتی بنیاد مستضعفان در بحران کرونا از اقشار آسیب‌دیده کارت هدیه 1 میلیون تومانی به کولبران اهدا شده بود.

همچنین در پی درخواست مجموعه آسایشگاه کهریزک برای تأمین بخشی از هزینه‌های این آسایشگاه که با شیوع ویروس کرونا، در فضای قرنطینه قرار گرفته است، رئیس بنیاد مستضعفان دستور پرداخت مبلغ ۳ میلیارد تومان را برای تأمین بخشی از مایحتاج این آسایشگاه صادر کرده بود.

گفتنی است بر اساس توافق صورت گرفته و مذاکراتی که با رؤسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور انجام شده بود، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تمام هزینه اقلام مورد نیاز پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برای تمامی مددجویان این دو سازمان را تأمین کرد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین در معرض خطر بودن کودکان کار که به‌واسطه حضورشان در معابر و خیابان‌ها امکان ابتلایشان به این ویروس وجود دارد بنیاد مستضعفان مبلغ ۵ میلیارد تومان را هم برای تهیه بسته‌های بهداشتی و مراقبتی در برابر کرونا و همچنین ارائه آموزش‌های لازم به این کودکان تخصیص داده بود.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *