بمب خبری پایان سال/ بانک انصار با موسسه ثامن ادغام می‌شود/ واکنش مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه به خبر بانک مردم

کد خبر : ۸۹۳۷۴
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: به احتمال بسیار زیاد و اگر سهامداران تصمیم جدید نگیرند ادغام بانک انصار با موسسه ثامن از ابتدای سال ۹۷ کلید می‌خورد.

به گزارش بانک مردم، ادغام موسسه ثامن با بانک مهراقتصاد و موسسه اعتباری کوثر منتفی شده اما بمب خبری پایان سال ادغام این موسسه اعتباری بزرگ با بانک ثامن است. با توجه به اینکه حمید رهنما عضو هیات مدیره بانک انصار جدیدا مدیرعامل موسسه ثامن شده، ادغام بانک انصار با ثامن دور غیرقابل پیش‌بینی نبود.

کارمندان موسسه ثامن خبر ادغام این موسسه با انصار را تایید می‌کنند و به سپرده‌گذاران این نوید را داده‌اند که این خبر به زودی به صورت رسمی اعلام خواهد شد. شنیده‌های خبرنگار بانک مردم حاکی است قبل از پایان سال ادغام بانک انصار و موسه ثامن از سوی مسوولان اعلام خواهد شد مگر اینکه سهامداران انصار و ثامن تصمیم جدید بگیرند یا نهادهایی چون شورای پول و اعتبار با آن مخالفت کندو البته چون تقریبا انصار و ثامن زیر مجموعه بنیاد تعاون سپاه است، نباید مشکل چندانی برای این تصمیم پیش آید.

بانک مردم حدود دو ماه پیش  طی یک نظرسنجی از مخاطبان خود خواسته بود تا بهترین تصمیمی که می‌توان در مورد سرنوشت ثامن گرفت را اعلام کنند و بیش از ۷۰ درصد مخاطبان خواهان ادغام موسسه ثامن با بانک انصار بودند.

بدین ترتیب اگر بر سر ادغام بانک انصار و موسسه ثامن مشکلی پیش نیاید باید منتظر قوی‌ترین بانک نظامی در کشور باشیم چراکه دارایی و سپرده‌های ثامن حتی از برخی بانک‌های خصوصی کشور بیشتر است و شعب بانک انصار به طور طبیعی افزایش می‌یابد.

واکنش مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد مسوولان بنیاد تعاون سپاه و مسوولان بانک انصار و ثامن تا نهایی شدن خبر و تصمیم‌گیری پایان و مجوز بانک مرکزی، در مورد این خبر اظهار نظری نمی‌کنند. البته سردار سرتیپ دوم پاسدار مجید خراسانی مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران در پاسخ به سوال خبرنگار بانک مردم که پرسید در مورد ادغام ثامن و بانک انصار چه نظری دارید گفت: به ما گفتند چیزی درباره ادغام نگوییم تا تکلیف روشن شود. فعلا نمی‌توانم در این مورد چیزی بگویم.

الیته سردار خراسانی این خبر را تکذیب نکرده و در روزهای آینده اخبار بیشتری در این مورد خواهید شنید.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *