برهم صالح: در شرایط دشوار و پیچیده ای قرار داریم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز اعلام کرد: ما در شرایط بسیار پیچیده ای قرار داریم که اقتضا می کند ملت عراق با یکدیگر متحد باشد و منافع ملی را در نظر داشته باشد.

وی که به مناسبت نود و نهمین سالگرد تاسیس ارتش عراق سخن می گفت، افزود: نود و نهمین سالروز تأسیس ارتش شجاع عراق را امروز گرامی می‌داریم و عراقی‌ها با افتخار فراوان اقدامات قهرمانانه ارتش و نیروهای وفادار آن از مردم گرفته تا پیشمرگه ها و قبایل به منظور بیرون راندن و شکست تروریسم را به یاد می‌آورند. ما این مناسبت را به خاطر می‌آوریم زیرا امروز در شرایط دشوار و بسیار پیچیده‌ای زندگی می‌کنیم و این مسأله همه ما را فرا می‌خواند تا متحد شده و منافع عالی ملی را برای حفظ امنیت، حاکمیت و ثبات عراق در اولویت قرار دهیم.

صالح افزود: در مرحله بعدی که نیازمند هم‌افزایی و اقدام مشترک بین همه عراقی‌ها و کلیه اقشار آنها است، اولویت با تداوم پیروزی‌ها از طریق تعقیب بقایای باندهای تروریستی، تحقق پیروزی قاطع و نهایی، برآورده کردن خواسته‌های همه عراقی‌ها در داشتن زندگی آزاد و با عزت به گونه‌ای است که کشورشان، حاکمیت و استقلال آن حفظ شده، بازسازی شهرهای آزاد شده و خیز اقتصادی برای تأمین آینده نسل‌های بعدی صورت بگیرد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *