برنامه اقدام ملی حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی تدوین می‌شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان حفاظت محیط زیست، نشست هم‌اندیشی تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی با حضور پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی، داود میرشکار مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی، کارشناسان محیط زیست دریایی، کارشناسان محیط زیست استان‌های ساحلی و مدیران محیط زیست مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در سازمان محیط زیست برگزار شد.

پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست هم‌افزایی بین تمامی ذینفعان برای تدوین و اجرایی این برنامه اقدام ملی ضروری دانست و در ادامه گزارشی از اقدامات معاونت محیط زیست دریایی برای حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی ارائه کرد.

داود میرشکار هم در این نشست به اقدامات ملی پایش و حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی در سه استان بوشهر، هرمزگان و سیستان‌‌وبلوچستان اشاره و عنوان کرد: پاکسازی سواحل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی شمارش تخم‌ها، بیومتری آن‌ها، تک‌گذاری و بیومتری لاک‌پشت‌هایی که برای تخم‌گذاری به سواحل مراجعه می‌کنند از جمله اقداماتی است که هر ساله از اواسط اسفند ماه برای حفاظت از لاک‌پشت‌ها در سواحل جنوبی کشور انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی ادامه داد: شمارش و بیومتری جوجه لاک‌پشت‌ها، تهیه و نصب تابلوهای هشداردهنده در سواحل مستعد تخم‌گذاری مدیریت منابع نوری در هنگامی که جوجه لاک‌پشت‌ها به سمت دریا می‌روند از دیگر اقداماتی است که برای حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی انجام می‌شود.

میرشکار تصریح کرد: تجربیات کارشناسان می‌تواند به یک هم‌افزایی در تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت لاک‌پشت‌های دریایی تبدیل شود تا با یک برنامه منسجم و واحد وظیفه پایش و حفاظت از این گونه‌های ارزشمند را برعهده بگیریم.

انتهای پیام/۴۰۷۶

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *