برنامه‌ریزی برای نگهداري ۱۰ هزار معتاد متجاهر در اردوگاه چناران

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، اسكندر مومني در بازديد از اردوگاه حرفه‌آموزي و كاردرماني شهرستان چناران، هدف از اين سفر استاني را، بررسي برنامه‌ها و اقدامات سه حوزه مقابله با عرضه، پيشگيري از اعتياد و درمان اعتياد استان خراسان رضوي و شهر مشهد خواند و گفت: در حوزه مقابله با عرضه سعي داريم توجه وي‍‍ژه‌اي به موضوع جلوگيري از ورود و توزيع مواد مخدر و تقويت و انسداد مرزها داشته باشيم.

وي افزود: علاوه بر حوزه مقابله با عرضه، تقويت سازمان‌هاي مردم‌نهاد حوزه پيشگيري از اعتياد و استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي در امر پيشگيري از اعتياد و نيز درمان آسيب‌ديدگان از اعتياد از ديگر حوزه‌هايي هستند كه عصر امروز در جلسه شورا به آن‌ها رسيدگي خواهد شد.

دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اردوگاه حرفه‌آموزي و كادرماني چناران، اردوگاهي است كه هزينه زيادي براي ساخت و راه‌اندازي آن صرف شده و امكان ارتقای ظرفيت آن تا ۱۰ هزار نفر وجود دارد و مي‌توان از اين اردوگاه، هم براي محكومان مواد مخدر (ماده ۴۲ قانون مبارزه با مواد مخدر) و هم براي نگهداري و درمان معتادان متجاهر (ماده ۱۶ همان قانون) استفاده كنيم.

مومني تصريح كرد: درصدديم اين اردوگاه را با كمك دستگاه قضائی، دولت و ستاد به ظرفيت نهايي برسانيم تا تكيمل شود و ساماندهي معتادان متجاهر ممكن شود.

وي گفت: ساماندهي معتادان متجاهر صرفاً نگهداري و درمان كوتاه مدت نيست بلكه داراي چرخه نگهداري، سم‌زدايي، درمان، مهارت‌آموزي و اشتغال است. بعد از اينكه دوره‌هاي آنان تمام شد آنان مي‌توانند شغل و مهارتي ياد بگيرند و هم در اين اردوگاه درآمدي داشته باشند و هم وقتي وارد جامعه شدند، بتوانند با مهارتي كه آموخته‌اند، شغلي را براي خودشان فراهم كنند.

انتهای پیام/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *