برخی از شهروندان مانع برخورد قانونی با دستفروشان مترو می‌شوند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، متروی تهران با بیش از ۳ میلیون سفر در روز محل مناسبی برای پول درآوردن است.

همین موضوع خود باعث معضلی به‌نام دستفروشی و بعضاً بساط‌گستری در بزرگ‌ترین سازه اجتماعی شهر تهران شده است.

انواع و اقسام کالاها از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در این بازار مکاره پیدا می‌شود؛ از جوراب، آدامس، مسواک، سوزن نخ‌کن، بادکنک گرفته تا کابل شارژ و هندزفری و … .

در همین خصوص فرنوش نوبخت در گفتگو با خبرگزاری آنا در خصوص برخورد با دستفروشان مترو گفت: روزانه تعداد زيادی از این افراد توسط پرسنل شرکت مترو به بیرون از ایستگاه‌ها هدایت می‌شوند و یا از تردد این افراد توسط پلیس در سکوها جلوگیری می‌شود، ولی برخی از این اقدامات با وجودی‌که در راستای رفاه حال شهروندان صورت می‌گیرد، توسط مردم فیلم گرفته شده و در فضای مجازی پخش می‌شود که باعث جو‌سازی و سوگیری نسبت به مدیریت شهری می‌شود.

مدیر‌عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با بیان این مطلب که اقدامات ما در راستای برخورد با این افراد از یک‌سو با برخورد مردم مواجه می‌شود و از سوی دیگر در پیام‌ها و شکایات مردم از مزاحمت دستفروشان مترو برای مسافران سخن به‌میان می‌آید، افزود: همین برخورد دوگانه مردم با این موضوع باعث شده تا ما بیش از پیش به اقدامات فرهنگی روی بیاوریم و از طریق پخش تيزرهای آموزشی در واگن‌ها، نصب بنر و اعلام در ايستگاه‌ها سعی داریم تا خرید نکردن از این افراد را در بین مردم فرهنگ‌سازی کنیم.

وی اذعان کرد: خرید از دستفروشان در فرهنگ ما جا افتاده و هرقدر ما به این موضوع دامن بزنیم و بیشتر از آن‌ها خرید کنیم این پدیده بیشتر گسترش می‌یابد.

نوبخت در ادامه اظهار کرد: موضوع بساط‌گستری و دستفروشی و خرید از آن‌ها به فرهنگ ما بستگی دارد و بهتر است به کسب‌و‌کارهایی که از طریق پرداخت مالیات و عوارض فعالیت می‌کنند کمک کنیم؛ این موضوع سبب می‌شود خود‌به‌خود این مشکل حل شود.

انتهای پیام/۴۱۰۵
 

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *