برای مدیران شهرداری کرمانشاه پرونده قضائی تشکیل شد/ آبفا و شرکت نفت در غیزانیه تخلف کردند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حجت‌‎الاسلام والمسلمین حسن درویشیان با ارائه گزارشی در خصوص حوادث اخیر غیزانیه استان خوزستان گفت: طرح آب‎رسانی به منطقه غیزانیه در سال 94 تصویب و اعتبار آن از محل صندوق توسعه ملّی در نظر گرفته شده است و این پروژه تاکنون 90 درصد هم پیشرفت فیزیکی داشته ولی در به ثمر نرسیدن آن شاهد کوتاهی‌هایی بوده‌‎ایم درحالی‌که این پروژه به‌مراتب زودتر از این قابل اتمام بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که مشابه این مسئله، موارد دیگری نیز در استان خوزستان وجود دارد که بازرسی استان موظف به پیگیری و ارائه گزارش درباره آن‌ها شده است.

تشکل پرونده قضائی برای مدیران شهرداری کرمانشاه

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه کرمانشاه که منجر به فوت یکی از شهروندان این شهر شد پرداخت و گفت: واحد اجرائیات شهرداری کرمانشاه برای تخریب خانه این شهروند کرمانشاهی اقدام کرده بود که پس از ممانعت نامبرده، اقدام به استفاده غیرمجاز از گاز فلفل کرده و با همکاری دو تن از کارکنان زن شهرداری وی را به یکی از کمپ‎‌های ترک اعتیاد شهرداری منتقل کردند که این شهروند در مسیر انتقال درگذشت.

حجت‎‌الاسلام درویشان افزود: بررسی‌‎ها نشان می‌‎دهد که اقدام به تخریب توسط شهرداری غیرمجاز بوده و دستور کلی دادستانی کرمانشاه که شهرداری به آن برای تخریب ملک استناد می‎‌کند، تنها مربوط به جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز بوده و تجویز تخریب در این دستور وجود نداشته است.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد که به دنبال این پیگیری‎‌ها، شهردار منطقه و مدیر و معاون اجرائیات شهرداری کرمانشاه برکنار و از خدمت تعلیق شده‎‌اند و پرونده‌ای برای رسیدگی به مسئله تحت عنوان سببیت در قتل شبه عمد در شعبه 2 بازپرسی دادستانی کرمانشاه تشکیل‌شده و موضوع در حال پیگیری است.

رئیس قوه قضائیه در واکنش به این گزارش موارد مطرح‌شده را قابل‌توجه دانست و گفت: در موضوع خوزستان اگر دستگاه‎‌های مربوطه به‎‌موقع اقدام می‎‌کردند، کار به اعتراضات نمی‎‌کشید و ما نباید نسبت به این کوتاهی‎‌ها و قصور و تقصیرها بی‌تفاوت باشیم.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *