بخش عمده آب‌گرفتگی در تهران به‌دلیل وجود زباله در کانال‌ها است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران:

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، غلامحسین محمدی در ارتباط مجازی با خبرنگاران در خصوص بارش‌های شب گذشته تهران و گرفتگی معابر در تهران عنوان کرد: بخش عمده‌ای از آب‌گرفتگی‌ها در تهران به‌دلیل وجود زباله در کانال‌ها است که به‌صورت مکرر در حال رفع آن هستیم و روزانه حدود 500 تن زباله از این مکان‌ها جمع‌آوری می‌شود.

وی با بیان این‌که در کنار رفع گرفتگی کانال‌ها اقدامات، معاونت خدمات شهری لایروبی مسیل‌ها را به‌طور مداوم انجام می‌دهد، گفت: در همه مسیل‌ها کار لایروبی در حال انجام است تا ظرفیت پذیرش آب در آنها کم نشود.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران تصریح کرد: ما در تهران تقریباً ۷ مسیل اصلی داریم که به ۱۳ مسیل تقسیم می‌شوند و با توجه به این‌که به‌طور مداوم این مسیل‌ها شن، ماسه و لای را از بالادست به پایین‌دست به‌همراه می‌آورند لایروبی آنها مکرر و در همه فصول است و محدود به زمان بارندگی نیست.

محمدی با اشاره به این مطلب که بارندگی شب گذشته باعث شد ۲۵ میلی‌متر بارندگی در 18 دقیقه داشته باشیم، گفت: بارندگی‌ها خبر نمی‌کند و اگر رودخانه‌ها در طول سال لایروبی نمی‌شد امکان کنترل این شرایط به این سادگی‌ها فراهم نبود.

انتهای پیام/ ۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *