بانک مرکزی ایران رییس دوره ای هیات خدمات مالی اسلامی شد

کد خبر : ۴۶۵۹۰
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران رییس دوره ای هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) برای سال ۲۰۱۷ شد.

به گزارش بانک مردم به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بیست و نهمین اجلاس شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی (Islamic Financial Services Board; IFSB) روز گذشته (چهارشنبه) به ریاست رییس کل بانک مرکزی مصر و معاونت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با شرکت هیات های عالی رتبه از بانک های مرکزی کشورها و سایر سازمان های عضو آی.اف.اس.بی در شهر قاهره پایتخت کشور مصر برگزار شد.

در این جلسه که هیاتی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ریاست قائم مقام رییس کل بانک مرکزی حضورداشتند، گزارش هایی درباره اقدامات انجام شده برای آزمون بحران (Stress Test) در موسسه های ارائه کننده خدمات مالی اسلامی، برنامه های راهبردی هیات و تایید ادامه مطالعات در این زمینه، وضعیت عضویت اعضا و عملکرد بودجه سال ۲۰۱۶ ارایه و راه های تامین مالی هیات در سال های آینده بحث و بررسی شد.

در این جلسه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس دوره ای هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) برای سال ۲۰۱۷ و بانک مرکزی بنگلادش نیز به عنوان معاونت این نهاد انتخاب شد، پیش از این، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاونت این هیات را برعهده داشت.

همچنین در این جلسه، دبیر کل جدید هیات خدمات مالی اسلامی براساس نتایج ارزیابی کمیته ویژه مصاحبه کاندیداهای تصدی این سمت انتخاب شد.

هیات خدمات مالی اسلامی سازمانی است متشکل از مراجع نظارت مالی و بانکی کشورهای اسلامی که در سال ۲۰۰۲ میلادی پایه گذاری شد و فعالیت های خود را رسما از سال ۲۰۰۳ میلادی آغاز کرد.

مقر اصلی این هیات در شهر کوالالامپور پایتخت کشور مالزی است، این هیات که هدف از تاسیس آن کمک به ارتقای ثبات مالی و بازگشت پذیری صنعت خدمات مالی اسلامی است در تلاش است تا از طریق انتشاراستانداردهای احتیاطی و نظارتی و تسهیل پیاده سازی آنها و نیز از طریق دیگر اقداماتی که به افزایش دانش و همکاری میان موسسات مالی اسلامی می انجامد، به هدف خود نائل شود.
اکنون این هیات دارای ۱۹۰ عضو متشکل از ۶۶ مرجع نظارتی، هشت سازمان بین المللی و ۱۱۶ فعال بازار (موسسات مالی، حرفه ای و انجمن های فعال در صنعت مالی) است که در ۴۸ کشور جهان فعالیت دارند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز از پایه گذاران و اعضای اصلی این هیات است.

بانک مردم تلگرام

Twitter
Google+
Facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *