بانک‌های استان تهران مورد غضب استاندار تهران: حق ندارید به واحدهای تولیدی خارج از تهران تسهیلات بدهید!

کد خبر : ۴۷۶۴۰
تاریخ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۵

minuspspbplus

هاشمی استاندار تهران

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:استاندار تهران با انتقاد از تعلل بانک ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار معرفی شده از طریق سامانه بهین یاب, شیوه ارائه تسهیلات از سوی بانک ها را حرکتی لاک پشتی عنوان کرد.

سیدحسین هاشمی در نشست مدیران و روسای بانک های استان تهران که در محل استانداری برگزار شد افزود: کل سهم استان تهران از مجموع ۱۶ هزار میلیاردتومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال و رونق تولید در سراسر کشور تنها یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که رقم بالایی برای بانک های استان محسوب نمی شود.

وی تصریح کرد: من با ظرفیت های سیستم بانکی کشور آشنایی کامل دارم و براین اساس شمار تسهیلات ارائه شده ازسوی بانک های استان به واحدهای تولیدی معرفی شده از طریق سامانه بهین یاب را اندک می دانم.

سامانه بهین یاب، پنجره واحد اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت است که در راستای بهبود محیط کسب و کار و افزایش کیفیت ارایه اطلاعات و خدمات از سوی این وزارتخانه راه اندازی شده است.

هاشمی خطاب به مدیران بانک های استان تهران اظهار کرد: چرا سایر استان ها در ارائه تسهیلات بانکی طرح رونق تولید با این مشکلات مواجه نیستند؟چرا پرداخت تسهیلات را به تاخیر می اندازید؟

استاندار تهران از ارائه تسهیلات از سوی بانک ها به واحدهای تولیدی خارج از استان در طرح سراسری رونق تولید، انتقاد و تاکید کرد که به هیچ وجه بانک های استان حق پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی مستقر در سایر استان ها را از طریق سامانه بهین یاب ندارند.

استاندار تهران در پاسخ به گفته های مدیران بانک ها مبنی بر انصراف برخی متقاضیان, خاطرنشان کرد: موارد انصرافی به سرعت به سازمان صنعت, معدن و تجارت استان معرفی شوند تا دلایل آن بررسی و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

وی تاکید کرد که اجباری برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی مشکل دار ندارد.

به گزارش ایرنا در این نشست مدیران و روسای بانک های استان تهران گزارشی از شمار پرداخت های تسهیلات بانکی در قالب طرح احیای واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد ارائه کردند.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *