باغ‌ها را با تهاتر می‌توان به فضای سبز تبدیل کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت، پیروز حناچی در بیستمین جلسه شورای معاونین، مشاوران و شهرداران که در ساختمان مدیریت بحران تهرانسر در منطقه ۲۱ برگزار شد، با تأکید بر لزوم تقویت تعصب سازمانی در مدیریت شهری اظهار کرد: ابن خلدون در مقدمه کتاب تاریخ خود علت پیشرفت جوامع و سازمان‌ها را تعصب افراد آن سازمان یا جامعه می‌داند و کاری هم که ما برای تهران می‌کنیم باید در راستای افزایش تعصب شهروندان و کارمندان شهرداری نسبت به شهر و فراگیری آن باشد؛ بر این اساس حتی اگر شرایط اقتصادی مناسب نباشد نیز باید به بهترین نحو به مسئولیتهای خود عمل کنیم.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای نوسازی بافت فرسوده عنوان کرد: اقدامات انجام شده در این زمینه که نمونه بارز آن را در کوچه لولاگر مشاهده می‌کنیم، در کنار آن برخی از دروازه‌های قدیمی تهران مانند دروازه غار و دروازه شاه عبدالعظیم احیا شدند.

شهردار تهران همچنین به برنامه مدیریت شهری برای احیای دو باغ در مناطق ۱۴ و ۲ اشاره کرد و گفت: با توجه به این که باغ‌ها عمدتاً در اختیار بنیادها و نهادهای اقتصادی قرار دارند و صاحبان آن‌ها از امکان تغییر کاربری ناامید شده‌اند، می‌توان با تهاتر، باغ‌ها را تملک و به فضای سبز تبدیل کرد؛ از این رو از شهرداران می‌خواهم باغ‌ها را شناسایی کرده و از فرصت موجود برای توسعه فضای سبز پایتخت استفاده کنند. 

وی از تصویب TOD حقانی در شورای‌ عالی شهرسازی خبر داد و گفت: اجرای این مصوبه به رونق هر چه بیشتر اراضی عباس‌آباد می‌انجامد. 

حناچی در ادامه در خصوص اقدامات شهرداری تهران در آستانه هفته درختکاری و اهمیت این مناسبت پرداخت و عنوان کرد: در فرهنگ و دین ما قطع یک درخت همانند کشتن یک انسان نکوهیده است و این امر نشان‌دهنده میزان اهمیت درخت و درختکاری در دین، فرهنگ و سنن ماست؛ از این رو باید هفته درختکاری را بیش از پیش ارج نهیم.

شهردار تهران افزود: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران نیز به این مناسبت می‌تواند در کنار کاشت درخت در کمربند سبز شهر و معابر، گلدان و درخت در اختیار شهروندان قرار دهد.

وی همچنین به اقدامات شهرداری تهران در آستانه نوروز اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اقداماتی که می‌توان در نوروز انجام داد معرفی و تسهیل بازدید شهروندان از موزه‌ها و فراهم کردن امکان حضور گردشگران است؛ علاوه بر این، شهرداران باید دست‌فروشان را در این ایام ساماندهی کنند و آراستگی شهر، شست‌و‌شوی معابر و نمادها و رنگ‌آمیزی را جدی بگیرند.

حناچی تصریح کرد: تجربه خوب برگزاری نوروزگاه در بلوار کشاورز امسال نیز می‌تواند در ابعاد گسترده‌تری اجرا شود. 

شهردار تهران با تأکید بر حضور پررنگ شهروندان در خیابان‌های شهر در آستانه سال جدید، از شهرداران مناطق خواست تا شخصاً در نقاط پرتردد حاضر شوند و از نزدیک بر وضعیت خدمت‌رسانی به شهروندان نظارت کنند.

وی همچنین به ضرورت استفاده از رنگ در شهر همزمان با آغاز سال جدید اشاره کرد و گفت: برخی از نقاط مانند پل‌های فلزی در منطقه ۱۱ و پل صدر را می‌توان با به‌کار بردن رنگ قابل تحمل کرد، البته تأکید بر این است که این کار به متخصصین و اهالی هنر سپرده شود تا کیفیت کار ارتقاء یابد و در این راستا بهره‌گیری از تجربیات گروه‌های دانشجویی از جمله مواردی است که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد. 

حناچی ضمن توصیه به مدیران برای پرداخت عادلانه عیدی کارکنان، تصریح کرد: باید تلاش کنیم فشار کم‌تری به همکاران وارد شود؛ یادمان باشد تحریم‌ها با هدف فشار بر مردم اعمال می‌شود و وظیفه ماست که تا جای ممکن نگذاریم این فشارها افزایش یابد. 

شهردار تهران در پایان بر جمع‌آوری کارگاه‌های بلااستفاده شهرداری تهران در سطح شهر تأکید کرد و گفت: پیمانکاران تمایلی به تخلیه این کارگاه‌ها ندارند، اما تا حد امکان این برنامه باید عملیاتی شود.

انتهای پیام/۴۱۰۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *