ایران خودرو خودش بلوک ۹ درصدی بیمه پارسیان را خرید!

کد خبر : ۵۳۱۹۳
تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: طی روز جاری بلوک ۹٫۴ درصدی سهام بیمه پارسیان به قیمت پایه هر سهم ۳۶۵ تومان از سوی ایران خودرو در بورس تهران عرضه شد که بدون رقابت گروه مالی بانک پارسیان آنرا خرید.

طی امروز سه شنبه سوم اسفند ماه ۹۵ تعداد ۲۸۲میلیون و ۲۷۹هزار ۱۸۱ سهم معادل ۹٫۴درصد از سهام شرکت بیمه پارسیان از سوی شرکت گروه ایران خودرو به وکالت از شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به صورت یکجا و نقد و یا اقساط به قیمت پایه هر سهم ۳۶۵ تومان روی فروش بورس تهران گذاشته شد که از سوی شرکت کارگزاری بانک پارسیان بدون رقابت و به همان قیمت پایه برای گروه مالی بانک پارسیان خریداری شد.

کارگزار فروشنده این سهم نیز امروز کارگزاری نهایت نگر بود.

به گزارش فارس شرکت گروه ایران خودرو هم اکنون بطور مستقیم و غیر مستقیم مالک بیش از ۳۳ درصد سهام بانک پارسیان است.

در این معامله کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی بودند که ۳ درصد ارزش سهام مورد معامله براساس قیمت پایه را نقدا یا به صورت ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز یا به این شرکت ارائه کرده باشند.

بر اساس این گزارش با جابجایی این بلوک از سبد دارایی های “خگستر” به مجموعه بانک پارسیان می توان گفت گروه ایران خودرو برای شناسایی سود تلفیقی از این جیب به آن جیب کرده است.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *