ایران با ۷۸ درصد همچنان موفق‌ترین کشور جهان در درمان کرونا پس از چین/ فاجعه انسانی در انگلیس و هلند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

آمار باور نکردنی ۲۰ کشور نخست جهان در درمان کرونا؛

به گزارش خبرنگار پزشکی و بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با محاسبه درصد بهبودیافتگان بیست کشور نخست مبتلا به کرونا در جهان، اطلاعات جالب توجهی به دست می آید.

کافیست ستون تعداد بهبودیافتگان هر کشور را به تعداد مبتلایان همان کشور درصد بگیرید تا حقایق جالبی از ناکامی های کشورهای صنعتی و پیشرفته مدعی موفقیتهای بزرگ علمی آشکار شود. کشورهایی که در داروسازی و پزشکی ادعای زیادی دارند اما گویا اهمیت چندانی برای مردم خود قائل نیستند:

جدول آمار جهانی کرونا از وب سایت worldometers

آمار درصد موفقیت کشورها در درمان کرونا (در میان بیست کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا)

ایران با ارتقای دو درصدی همچنان دوم است

ایران که در روزهای آغازین هفته با ۷۶ درصد دومین کشور جهان در درمان کرونا بود اکنون به درصد ۷۸ دست‌یافته و البته همچنان در جایگاه دومین کشور موفق جهان در درمان کرونا قرار دارد.

آلمان چهارم شد
آلمان که گمان می‌شد موفق ترین کشور اروپا در درمان کرونا است با موفقیت 75 درصدی در درمان بیماران کرونایی جایگاه خود را به سوئیس 76 درصدی داد و در جایگاه چهارم در میان بیست کشور نخست جهان قرار گرفت.

فاجعه انسانی در انگلستان و هلند

انگلستان و هلند به کلی از اعلام آمار بهبودیافتگان سرباز می‌زنند! که نشان دهنده وخامت شدید اوضاع بیماران کرونایی در این کشورهاست به گونه‌ای که از بیم آشکار شدن فاجعه انسانی از اعلام آمار بهبودیافتگان خودداری می‌کنند.

رقابت پایین جدولی بین آمریکاو عربستان

ایالات متحده آمریکا که امروز سمبل عدم موفقیت کشورها در کنترل شیوع بیماری کروناست و به تنهایی بیش از یک میلیون بیمار کرونایی یعنی یک سوم مبتلایان جهان را در خود جای داده است، در آمار موفقیت در درمان نیز با عدد 13 درصد پس از عربستان سعودی جایگاه 15 جدول را دارد. عربستان سعودی نیز که تا مدتها از اعلام آمار بیماران کرونایی خودداری می‌کرد امروز با اعلام آمارها در موفیقت در درمان با عدد 13 درصد در رتبه چهاردهمین کشور جهان در درمان بیماری کرونا از میان بیست کشور قرار گرفته است و با شریک سیاسی خود آمریکا رقابت شدیدی در عدم موفقیت سیستم درمانی دارند!

روسیه با ۱۰ درصد، اکوادور با ۶ درصد و پرتغال با ۵ درصد در انتهای جدول موفقیت در درمان در میان بیست کشور نخست جهان قرار دارند. البته ناگفته نماند که به احتمال بسیار زیاد انگلستان و هلند با آماری بسیار دردناک‌تر از این سه کشو در قعر جدول قرار دارند لکن از اعلام آمار خودداری می‌‌کنند.

گفتنی است با توجه به وضع موجود امید بسیار زیادی برای دست‌یابی به درمان قطعای کرونا توسط دانشمندان و کادر درمانی یک از چهار کشور چین، ایران، سوئیس و آلمان وجود دارد. تا اکنون دو نمونه واکسن و یک نمونه دارو برای کرونا در کشور ایران تولید شده که همچنان در مراحل آزمایش قرار دارند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *