ایجاد پایگاه نظامی روسیه در خاک ونزوئلا تکذیب شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

رد شایعات در خصوص ایجاد پایگاه نظامی روسیه در خاک ونزوئلابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری تاس، «کارلوس رافائل فاریا تورتوزا» سفیر ونزوئلا در روسیه همه شایعات در خصوص ایجاد پایگاه نظامی روسیه در خاک ونزوئلا را رد کرد و آن را «بی‌اساس» دانست.

فاریا گفت: اخیرا رسانه‌ها گزارش‌هایی در این خصوص منتشر کرده‌اند. من نمی‌دانم که از کجا چنین اطلاعات بی‌اساسی را دریافت می‌کنند. هیچکس از مقامات کابینه ما و دولت مسکو سخنی از ایجاد پایگاه نظامی [روسیه] در ونزوئلا نگفته‌اند.

این مقام با اشاره به اینکه انتشار چنین اخباری بخشی از سیاست‌های خصمانه آمریکا در عرصه بین‌الملل است، افزود: شما باید از آمریکایی‌ها بپرسید که چند پایگاه نظامی در سراسر جهان دارند. فقط هفت پایگاه آن‌ها در مرز ونزوئلا با کلمبیا قرار دارد.

فاریا تاکید کرد کاراکاس و مسکو روابط بسیار خوبی دارند و همواره در زمینه‌های مختلف از جمله دفاعی با هم همکاری داشته‌اند و این همکاری ادامه خواهد داشت.

«ولادیمیر زایمسکی» سفیر روسیه در ونزوئلا نیز پیش از این گزارش‌هایی درباره مذاکره مسکو و کاراکاس درباره ایجاد پایگاه نظامی روسیه در خاک ونزوئلا را بی‌اساس عنوان کرده بود.

پیشتر نشریه «ادونس» کرواسی از حضور پیاده نظام ارتش روسیه در کاراکاس و ترس و وحشت واشنگتن خبر داده بود. این در حالی است که مسکو پیشتر برای حل بحران قطع برق در ونزوئلا بخشی از نیرو‌های خود را به این کشور اعزام کرده بود.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *