انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در همه صحنه‌های انقلاب تأثیرگذار بودند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش‌وپرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،  محسن حاجی میرزایی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ نسل آفتاب که به مناسبت چهلمین سال تأسیس انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: هیچ رویداد تأثیرگذاری در انقلاب نبوده که انجمن اسلامی دانش‌آموزان در آن حضور نداشته باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز جمعه هفته گذشته افزود: امروز مهم‌ترین مأموریتی که برای انقلاب اسلامی تعریف ‌شده، «قوی شدن» است و بزرگ‌ترین تهدیدی که متوجه ماست، تلاش‌هایی است که برای تضعیف این انقلاب مقدس انجام می‌شود .

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: همچنان که در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی آمده است جوانان هستند که باید زمینه‌ساز شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی باشند و انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ازآنجاکه بر دوران نوجوانی و ابتدای جوانی دانش‌آموزان مؤثر هستند می‌توانند بر شکل‌گیری شخصیت افراد و تربیت انسان طراز اثرگذار باشند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه پیشرفت و توسعه کشور را نمی‌توان از تعداد بنگاه‌های صنعتی یا سطح زیر کشت کشاورزی و یا عرضه متنوع خدمات مختلف ارزیابی کرد گفت: آنچه پایداری و استمرار موفقیت‌ها را تضمین می‌کند شکل‌گیری یک جامعه سنجیده و درست است و انجمن اسلامی دانش‌آموزان شریک آموزش‌وپرورش در این مأموریت مهم، اساسی و اثرگذار است.

وی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین مقرر شده است آموزش‌وپرورش به سمت تحول تربیت برود و در تربیت ساحت‌های متعددی بر توازن این ساحت‌ها تأکید شده است، افزود: همچنان که دانش‌آموز برای قوت یافتن باید صاحب علم و دانش بشود، هم‌زمان باید توانمندی اقتصادی هم داشته و بتواند معیشت خود را سامان ببخشد و باید به لحاظ هنری توانمند بوده و از جنبه سیاسی و اجتماعی هم رشد کند.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: ما برای این بخش از تربیت به‌شدت به توانمندی انجمن اسلامی دانش‌آموزان نیازمندیم چون انجمن اسلامی یک حرکت توأم با اشتیاق و داوطلبانه و با مشارکت عمومی است و بستر برای شکل‌گیری این بخش از تربیت در آن مهیاست.

وی در پایان گفت: چنانکه در دهه اول انقلاب اسلامی، انجمن‌های اسلامی با عینی‌ترین و ملموس‌ترین و واقعی‌ترین مسائل جامعه در ارتباط قرار گرفتند، هرچقدر ما بتوانیم پیوند نسل امروز را با مسائل عینی و واقعی جامعه قوی‌تر برقرار کنیم اعتمادبه‌نفس بیشتری را برای تأثیرگذاری بر مسائل مهم کشور به آن‌ها داده‌ایم.

انتهای پیام/۴۱۴۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *