انتقال خون باعث انتقال کرونا نمی‌شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

منوچهر جمالی سوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ما از مردم خواستیم که برای کنترل کرونا و مبتلا نشدن به این بیماری در خانه مانده و کمتر بیرون روند که این باعث شد که مردم به مراکز اهدای خون مراجعه نکنند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی ما از مردم می‌خواهیم که به مراکز انتقال خون برای اهدای خون مراجعه کنند و مطمئن باشند که انتقال خون باعث انتقال بیماری و کرونا نمی‌شود و مشکلی برای آنها ایجاد نمی‌کند حتی کسانی که مبتلا به کرونا شده و بهبود یافته‌اند هم می‌توانند خون اهدا کنند و منعی برای آنها وجود ندارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که اهدای خون باعث انتقال بیماری نمی‌شود، اظهار کرد: لازم است رسانه‌ها به خصوص صداوسیما در این خصوص اطلاع‌رسانی کنند. ما از مردم می‌خواهیم که کمک کنند چون در صورت کاهش ذخائر و فرآورده‌های خونی بیمارستان‌ها دچار مشکل می‌شوند.

وی در پایان تصریح کرد: در این ایام با وجود برخی مقررات منع آمد و شد، سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن کاهش یافت و به تبع آن نیاز به تزریق خون کم بود، اما با برداشتن ممنوعیت‌های رفت و آمد بین استان‌ها و شهرستان‌ها احتمال تصادف بیشتر است لذا باید همه کمک کنیم تا ذخائر خونی کافی وجود داشته باشد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *