انتشار کتاب‌های “حقیقت درخشان” و “منشور هدایت”

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز،  کتابهای ” حقیقت درخشان” و ” منشور هدایت” مجموعه ای از نظرات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) درباره دفاع مقدس به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

این مرکز  با ماهیت علمی و پژوهشی با رویکردی دانش محور در جهت تبیین و انتشار معارف دفاع مقدس فعالیت می نماید.

”  کتاب حقیقت درخشان” به عنوان نخستین اثر  به نقش سپاه پاسداران و بسیج در دفاع مقدس را از منظر مقام معظم رهبری( مد ظله )  در محدوده زمانی ۱۳۵۹ تا ۱۳۹۵ در سه بخش پرداخته است.

بخش اول این کتاب شامل کلیات پژوهش ،بخش دوم و سوم نیز در شش فصل اهداف، رسالت و ماموریت های سپاه و بسیج ،خصوصیات و ویژگی های آنها پرداخته است.

کتاب حقیقت درخشان دارای این وجه ممیزه است که دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص سپاه و بسیج در دفاع مقدس را با استفاده از روش تحقیق کیفی و اسنادی ، تحلیل محتوای کیفی،  دسته بندی و طبقه بندی موضوعی کرده تا تصویر کلی و جامع از دیدگاه ایشان در خصوص پیشینه و خدمات این دو نهاد انقلابی ارائه نماید.

دومین اثر مکتوب رونمایی شده کتاب “منشور هدایت ” است که حاوی مطالب و انتظارات مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس می باشد که با یک مقدمه در ۱۰ فصل به چاپ رسیده است.

 این اثر چارچوبی از بایدها و نبایدها در حوزه دفاع مقدس از منظر مقام معظم رهبری را عرضه میدارد و فعالین حوزه مزبور را با منویات ایشان بیش از پیش آشنا می سازد.

در پایان کتاب ۷۲۶ صفحه ای “منشور هدایت” جمع بندی و نتیجه‌گیری ،  ناظر بر مسئولیتهای اقشار مختلف در قبال مطالبات و انتظارات آمده است. کتاب مذکور جهت سهولت در دسترسی به برخی موضوعات ،اشخاص و اماکن دارای نمایه است.

 مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با انتشار این دو کتاب سعی در ساختاری سازی کلان برای تبیین معارف دفاع مقدس دارد.محور این ساختار دغدغه ها و راهبردهای مقام معظم رهبری است که تلاش می شود با اتخاذ روش های علمی و پژوهشی این مهم به سرانجام برسد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *