انتخابات ۱۴۰۰ انتخاباتی پر رمز و راز است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

ابراهیم نکو در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: انتخابات ۱۴۰۰ ، انتخابات پر رمز و رازی خواهد بود، اینکه چه افرادی می توانند اجماعی در جامع امروز تشکیل داده و چه کسی با شعار فرا جناحی ومعتدل می تواند آرایی از اصلاح طلبان و اصولگرایان را کسب کند غیر قابل پیش بینی است، اگر چنین اتفاقی بیافتد شبیه معجزه است.

وی ادامه داد: دلیلش به دولت  و شعارهای محقق نشده اش باز می گردد. سبد رای دولت فعلی که بیش تر متعلق به اصلاح طلبان بود به شکست همان جریان منجر شد. اصلاح طلبان با ناکامی هایی مواجهه شدند که خودشان دوست نداشتند و از سوی دیگر با عملکرد ضعیفشان در انتقاد دولت نتوانستند سبد رای خوبی را برای آینده خود حفظ کنند. 

این فعال سیاسی گفت: حالا حضور فردی به عنوان کاندیدا با این گرایش که بخواهد رای دو جناح اصلاحات و اصولگرا را داشته باشد نشدنی است. 

وی افزود: اصلاح طلبان دیگر حرف شنوی از بزرگان این جریان نخواهد داشت. حالا اگر چنین فردی وجود داشته باشد که هنوز اصلاح طلبان به او اعتماد کنند، اصولگرایان آن نامزد انتخاباتی را حذف خواهند کرد. این اشکالات در انتخابات آتی وجود خواهد داشت . همه این موضوع هم بدون تعارف به عملکرد دولت باز می گردد که نتوانست از ظرفیت پایگاه رای خود استفاده کند. 

نکو تصریح کرد: کاندیدای ۱۴۰۰ اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل چوب عملکرد این دولت را خواهد خورد. کسی که بخواهد رای خوبی را داشته باشد باید بتواند با تاکتیک‌ها و استراتژی های جدید و قابل درک برای مردم به صحنه بیاید. کاندیدایی که مبهم عمل کند نقشه راه نداشته باشد و فقط شعار بدهد جایی در انتخابات اتی نخواهد داشت. 

وی در پایان گفت: انتخابات آتی روی خوشی به شعارهایی انتخاباتی نشان نخواهند داد. اصلاح طلبان و اصولگرایان هیچ کدام شانس موفقیت در ۱۴۰۰ را نخواهند داشت مگر آنکه تدبیر و ابتکار نوینی در عرصه سیاسی به خرج بدهند. 

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *