امیدواری هند برای دریافت معافیت تحریمی از آمریکا به منظور خرید اس-۴۰۰

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

امیدواری هند برای دریافت معافیت تحریمی از آمریکا برای خرید سامانه اس-۴۰۰ روسیهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک مقام ارشد وزارت خارجه هند امروز سه شنبه ابراز امیدواری کرد این کشور بتواند معافیت از تحریم‌های آمریکا برای خرید سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ روسیه دریافت کند.

با این حال بنا به گفته منابع آگاه این مقام هندی مدعی شد که قانون کاتسا انعطاف پذیری کافی را در اختیار دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار داده است تا بتوانند معافیت‌های را برای خرید سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ در اختیار هند قرار دهند.

این مقام وزارت خارجه هند امروز گفت: دولت آمریکا انعطاف پذیری کافی برای اعطای معافیت از تحریم‌های تحت قانون کاتسا را دارد. معتقدیم که هند الزامات مربوطه را تامین می‌کند و ما می‌توانیم به معافیت از تحریم دست یابیم.

این مقام هندی یادآور شد: دهلی نو روابط طولانی مدتی با مسکو دارد و ما نمی‌توانیم این روابط را کنار بگذاریم. آمریکا از تمامی شرایطی که هند را مجبور به خرید سامانه پدافندی اس-۴۰۰ می‌کند، به خوبی آگاه است.

اوایل ماه میلادی جاری آمریکا به هند در خصوص خرید سامانه پدافندی اس-۴۰۰ از روسیه هشدار داد و به این کشور پیشنهاد داد تا به دنبال جایگزینی برای سامانه دفاع موشکی روسیه باشد. وزارت خارجه آمریکا نیز در ۲۱ ژوئن اعلام کرد: در ارتباط با سامانه اس-۴۰۰ همه متحدان و شرکای خود از جمله هند را ترغیب به صرفنظر از معاملات با روسیه کردیم که خطر تحریم شدن تحت قانون کاتسا، مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها را به دنبال دارد. در این برهه زمانی ما هند را تشویق به پیدا کردن جایگزین می‌کنیم.

اظهارات این مقام هندی در حالی ایراد شد که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا وارد این کشور شده و قرار است فردا چهارشنبه با همتای هندی خود دیدار کند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *