امکان پرواز بالگرد‌های امدادی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان فراهم شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مدیر‌عامل سازمان هلال احمر استان سیستان و بلوچستان:

رسول راشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: دو فروند بالگرد هلال‌احمر و دو فروند بالگرد ارتش و سپاه تاکنون با 27 سورتی پرواز، کار امدادرسانی به مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان را انجام داده‌اند و در حال حاضر اقلام غذایی در حال توزیع است.

وی افزود: اولویت امدادرسانی غالباً در سمت چابهار، کنارک و دشتیاری و اغلب در نقاطی بود که مسیرهای دسترسی به آن‌ها مسدود شده بودند.

مدیرعامل هلال‌احمر استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تا دیشب در نقاط مختلف استان بیش از 700 خانوار در چادرها اسکان موقت داده شدند، ادامه داد: در مناطقی که تخریب جدی را در سطح گسترده داشتند، سه منطقه اسکان موقت اضطراری تدارک دیده شد. برای کاهش آسیب‌ها، در مناطقی که بیم خطر می‌رفت و یا در محاصره قرار داشتند، انتقال ساکنین به روستاهای بالادست انجام شد.

راشکی در خصوص خسارت‌های جانی گزارش‌شده گفت: آمار افراد فوتی که به ما گزارش‌شده تنها یک نفر و از منطقه سرباز بوده است که هنوز هویت جسد کشف‌شده مشخص نیست.

وی افزود: از استان‌های مختلف کشور اقلام امدادی در حال ارسال است . امروز عصر یک محموله شامل 7 هزار بسته غذایی و امدادی با یک فروند هواپیمای ارتش در فرودگاه چابهار تخلیه خواهد شد تا در نقاط مختلف استان مورداستفاده قرار گیرد.

مدیرعامل هلال‌احمر استان سیستان و بلوچستان در پایان گفت: مانند اتفاقات مشابه مردم هم خوب پای‌کار آمدند و به‌خصوص بعد از پیام مقام معظم رهبری در خصوص سیل سیستان و بلوچستان، حضور گروه‌های جهادی و مؤسسات خیریه به شکل محسوسی افزایش‌یافته است.

انتهای پیام/۴۱۴۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *