اقلیتی قارون‌صفت به دنبال نمایش ثروت هستند/ روایتی از ویلاهای ۷۰۰ میلیارد تومانی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه رفاهی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید کمیته امداد امام خمینی اظهار کرد: کمیته امداد از آثار جاویدان امام خمینی(ره) است که در این چندین سال اقدامات گسترده فرهنگی و امدادی مخصوصا در  زمان بلایای طبیعی مانند سیل انجام داده است و اعضای این کمیته به وضعیت بیچارگان رسیدگی کرده است که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: خدمات این کمیته شامل حال دانش‌آموزان، دانشجویان و زوجین جوانی که کم‌بضاعت هستند شده است و خدمات کمیته امداد آنقدر زیاد است که نمی‌توان همه آنها را برشمرد. در زلزله بم این کمیته خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه کرد به طوری که مورد تقدیر رهبر انقلاب نیز قرار گرفت.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: کمک به درماندگان یک اصل اساسی در اسلام است. در قرآن هرکجا که اسم نماز آمده بعد از آن بحث نفاق و زکات آمده است. طبق گفته امام سجاد(ع) در رابطه با خدمات پنهانی، اگر کسی مخفیانه کمکی بکند و صدقه‌ای بدهد آتش غضب خداوند را خاموش می‌کند و همانطوری که آب آتش را خاموش می‌کند این کمک غضب خدا را خاموش کرده و از طرفی موجب خیر و برکت برای فرد مورد نظر خواهد شد.

گلپایگانی تصریح کرد: در قرآن آمده است که افراد اگر می‌خواهند رزق و روزی‌شان زیاد شود صدقه دهند و صدقه دادن موجب خشم شیطان می‌شود. قبل از اینکه این صدقه دست افراد نیازمند برسد، رزق و روزی افراد خواهد رسید.

وی با اشاره به داستان قارون که در قرآن نیز آمده است تصریح کرد: قارون از اقوام حضرت موسی(ع) بوده است و این فرد انقدر پول و ثروت داشت که اگر خزانه آن را می‌خواستند حمل کنند باید با ۲۰ مرد قوی هیکل این اقدام را انجام می‌دادند. وی خزانه‌دار فرعون بود و وقتی فرعون نابود شد تمام ثروت به دست قارون رسید تا اینکه خداوند دستور داد تا زکات از مردم گرفته شود لذا حضرت موسی از ایشان زکات را طلب کرد.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب افزود: قارون زیر بار دادن زکات نرفت و توطئه‌ای را علیه حضرت موسی برنامه‌ریزی کرد و قصد داشت زنی را نزد ایشان ببرند و نسبت ناروا به پیامبر خدا بدهد. روزی حضرت موسی درحال سخنرانی بود که این زن بلند شد و اتهام ناروا را به حضرت موسی زد اما بعد از مدتی این زن بیان کرد که افراد به من رشوه دادند تا این مطالب را بیان کنم. حضرت موسی(ع) به سجده افتاد و خداوند خطاب به او گفت که زمین در اختیار شماست و به اذن خداوند قارون با تمام ثروتش دفن شد.

وی با بیان اینکه ثروت انباشته بدون حساب و کتاب مشکل دارد، افزود: در یکی از شهرهای نزدیک تهران شهرکی وجود دارد که در آن ویلاهایی هستند که حداقل ۲۰۰ میلیارد و حداکثر ۷۰۰ میلیارد تومان قیمت آن است. الان نیز قارون‌های زمانه در ایران وجود دارند. مستاجرانی هم هستند که در یک اتاق زندگی می‌کنند و اقلیتی قارون صفت سوار بر ماشین‌های چند میلیاردی رژه می‌روند؛ باید با این موارد برخورد شود، چراکه این افراد به دنبال نمایش ثروت خود هستند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: امروز کشورهای قارونی داریم و آمریکا از آن دست کشورهاست. این کشورها با چپاول و غارت منابع کشورهای جهان سوم پیشرفت کرده و با ساختن کاخ‌های آن چنانی به مردم سایر کشورها فخر می‌فروشند.

گلپایگانی اظهار کرد: امروز ثروتمندان وظیفه دارند به یاری بی‌بضاعتان بیایند. امیدواریم انتخاب آقای بختیاری به ریاست کمیته امداد امام خمینی با سوابق درخشان و تدینی که ایشان دارند بیشتر از گذشته از بیچارگان حمایت شود؛ آقای فتاح نیز در این مدت همواره پای کار بودند.

وی گفت: خدا را شاکریم که رهبری داریم که زندگی‌اش مانند افراد معمولی جامعه است.

انتهای پیام/۴۱۱۰

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *