افشاگری از شکنجه علمای زندانی عربستانی پیش از اعدام

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، حساب کاربری «زندانیان عقیده» که به انتشار اخباری درباره زندانیان در عربستان می‌پردازد، اطلاعات جدیدی درباره مبلغان و علمای دربند در زندان‌های نظام این کشور فاش کرد.

حساب کاربری «زندانیان عقیده» در عربستان در توئیتی اعلام کرد: «خبر انتقال علی العمری به زندان ویژه شکنجه وابسته به دفتر پادشاهی عربستان را دریافت کردیم. سعود القحطانی (مشاور برکنار شده ولیعهد این کشور) نظارت بر آن را بر عهده داشت و در حال حاضر تیمی که بدتر از قحطانی است، مسئولیت نظارت بر این زندان را بر عهده دارد.» 

در توئیت این حساب کاربری آمده است: «همچنین به ما خبر رسید که العمری از آغاز ماه مبارک رمضان در وضع جسمانی بدی به سر می‌برد و اخیراً تقریبا به طور دائم شکنجه شده است.»

این حساب در توئیت دیگری نوشت: سلمان العوده، ناصر العمر و عوض القرنی «همچنان در سلول انفرادی و در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند».

این در حالیست که پایگاه خبری میدل ایست آی انگلیس سه‌شنبه گذشته در گزارشی اعلام کرد مقامات سعودی قصد دارند حکم اعدام سلمان العوده، عوض القرنی و علی العمری را بعد از ماه مبارک رمضان صادر و فورا اجرا کنند.

عربستان در دو سال گذشته صد‌ها فعال و حقوقدان را که سعی داشتند اعتراض خود را به اوضاع عربستان اعلام کنند، بازداشت کرده‌اند.

شایان ذکر است، سلمان العوده از دهم سپتامبر ۲۰۱۷ زندانی است و در انفرادی به سر می‌برد و در جلسه دادگاه کیفری در ریاض ۳۷ مورد اتهام به وی وارد شد. علی العمری و عوض القرنی نیز چند روز پس از بازداشت العوده به اتهام فعالیت‌های تروریستی بازداشت شدند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *