افزایش ۱۳ درجه‌ای دمای پایتخت در چند روز آینده

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

فریبا گودرزی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با وضعیت آب و هوایی کشور در روزهای آینده اظهار کرد: امروز دامنه جنوبی البرز، دامنه زاگرس، بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور بارش‌هایی را داشتند که به‌تدریج از بعداز ظهر به بعد از میزان بارش‌ها به‌ویژه در دامنه‌های البرز کاسته خواهد شد.

وی با بیان این‌که بعد از ظهر امروز بارش‌های شدید همراه با احتمال ریزش تگرگ در مناطقی همچون نیمه غربی اصفهان، نیمه شمالی کرمان، جنوب یزد و شمال شرق فارس قابل پیش‌بینی است، گفت: به‌دلیل شدت بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: برای روز پنج‌شنبه نیز مناطقی از کرمان به‌ویژه در ارتفاعات مرکزی استان، شمال شرق فارس، نقاطی از سیستان و بلوچستان احتمال بارش‌های پراکنده است.

گودرزی افزود: از فردا تا روز یک‌شنبه در بیشتر نقاط کشور شاهد روند افزایشی دما خواهیم بود.

وی در ارتباط با وضعیت هوای تهران نیز گفت: با توجه به خروج سامانه بارشی از دامنه‌های البرز به تدریج از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد و تنها به‌دلیل رطوبت موجود در هوا احتمال بارش پراکنده در برخی از نقاط وجود دارد. بیشتر بارش‌های شدید تهران رخ داده است.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ارتباط با وضعیت هوای تهران نیز گفت: امروز بیشینه دما در تهران به 21 درجه سانتی‌گراد رسید و از فردا تا روز یک‌شنبه برای تهران هم روند افزایشی دما پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در پایتخت برای  فردا 26، جمعه 32، شنبه و یک‌شنبه 34 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

انتهای پیام/ ۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *