افزایش نرخ سود بانکی، مهمترین محور نشست بانک مرکزی آمریکا

کد خبر : ۵۵۳۶۹
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

minuspspbplus

federal riserv فدرال رزرو

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نشست بانک مرکزی آمریکا(فدرال رزرو) در حالی  آغاز می شود که مهمترین محور این نشست دو روزه افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا اعلام شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، ‘ژانت یلن’ رئیس بانک مرکزی آمریکا و دیگر مقامات بانک مرکزی خواهان رشد سریع اقتصادی نیستند و یلن پیشتر گفته است که هدف از افزایش نرخ بهره، معکوس کردن رشد سریع اقتصادی است که به باور بانک مرکزی به دلیل افزایش تقاضا صورت گرفته و بازتاب رشد زیرساخت های اقتصادی و تولید نیست.

بهبود در بازار اشتغال از جمله دلایلی است که احتمال افزایش نرخ بهره برای دومین بار در سه ماه گذشته را در آمریکا قطعی کرده است.

در سایه قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، اکثر بازارهای بورس اروپا شاهد روند نزولی ارزش سهام بودند. سرمایه گذاران منتظر تصمیم بانک مرکزی آمریکا هستند و پیش از اعلام رسمی سیاست ها و برنامه های فدرال رزرو اقدامی نمی کنند.

بر اساس این گزارش، در دومین روز کاری هفته، بازار بورس لندن با کاهش ۲۱ صدم درصدی شاخص سهام روبرو بود، بازار فرانکفورت هفت صدم درصد و بازار بورس پاریس نیز ۲۱ صدم درصد کاهش را تجربه کردند.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا موجب تقویت ارزش دلار خواهد شد و این مساله در نهایت به ضرر قیمت طلا و سایر کالاها خواهد بود.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *