اعتراض مدیران دفاتر گردشگری ارتباطی با انجمن دفاتر مسافرتی استان تهران ندارد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

امیرپویان رفیعی‌شاد در گفتگو با خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در مورد وضع قانون مالیاتی جدید برای سفر گردشگران ایرانی به خارج از کشور گفت: برابر اعلامی که از طرف برخی نمایندگان مجلس شده است، قانون جدیدی برای دریافت مالیات بیشتر از مسافران به خارج از کشور وضع نشده است.

وی افزود: آنچه دیروز در خبرها در خصوص موضوع مالیات خروج از کشور عنوان شد، ظاهراً فقط تجمیع موارد قانونی قبلی و تغییر عنوان از «عوارض» به «مالیات» بوده است.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران ادامه داد: تنها در استان تهران بیش از ۲ هزار دفتر گردشگری دایر است که بخشی از درآمد این دفاتر از محل مسافرت‌های خارجی گردشگران تأمین می‌شود. هرگونه افزایش عوارض خروج، وضع مالیات جدید و یا هزینه‌های تحمیلی دیگر منجر به کاهش درآمد دفاتر می‌شود. واقعیت امر این است که صنعت گردشگری در حال حاضر شرایط مطلوبی ندارد و دفاتر به‌سختی مشغول فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: در این روزهای سخت دفاتر مسافرتی، انتظار می‌رود، اگر توجه ویژه و یا حمایتی صورت نمی‌گیرد، نباید شرایط برایشان سخت‌تر از وضعیت فعلی شود.

رفیعی شاد در پاسخ به این سؤال که آیا خبر دعوت به تجمع و یا اعتصاب  دفاتر مسافرتی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود صحت دارد یا خیر گفت: جمعی از مدیران و فعالان حوزه دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سراسر کشور در حال انتشار فراخوان به‌منظور برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به سیاست‌های اخیر در حوزه گردشگری هستند.

وی افزود: این فراخوان ظاهراً هدف خود را اعتراض به اخذ مالیات‌های سنگین علی‌الخصوص مصوبه دیروز مجلس شورای اسلامی برای دریافت مالیات از گردشگران خروجی، عنوان می‌کند.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران تأکید کرد: اين موضوع توسط مدیر يك گروه تلگرامي مطرح گرديده است و هيچ ارتباطي به انجمن صنفي دفاتر سفر هوايي ، گردشگري و زيارتي استان تهران ندارد. 

انتهای پیام / ۴۱۴۵ /

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *