اعتراض فرمانداری تهران به مصوبه پایش نماهای پایتخت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علی اعطا صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در خصوص بررسی نامه فرماندار تهران مبنی بر اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه طراحی پایش و اجرای نماهای پایتخت اظهار کرد: این مصوبه در شورای اسلامی شهر تهران تصویب شد و هیئت تطبیق در مهلت دو هفته‌ای که برای بررسی مصوبات آن داشت نسبت به دو مورد آن اشکال گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اشکالاتی که هیئت تطبیق به مصوبات شورای اسلامی شهر تهران گرفته و آن را مغایر با مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران می‌داند، گفت: یکی از مصوبات مربوط به ضوابط و ارتقای کیفی سیما و منظر شهر است که در سال ۸۷ تصویب شده و دیگری مربوط به تهیه و تدوین دستورالعمل تشخیص بناهای شاخص و گردش کار آنها است.

اعطا تصریح کرد: هر دو مصوبه در مطالعات شورای اسلامی شهر تهران دیده شده و اشکالات مطرح شده به لحاظ شکلی درست است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اصلاحات صورت‌گرفته در مصوبات شورا گفت: در مصوبه ضوابط و ارتقای کیفی سیما و منظر شهری که در سال ۸۷ به تصویب رسید، مصوبه شورا در راستای ضوابط تصویبی فعالیت خواهد کرد و این موضوع اصلاح شد.

وی در ارتباط با اشکال دوم نیز اظهار کرد: در مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی به منظور شناسایی معیارهای بناهای شاخص برای این‌که این هم‌پوشانی اشکال ایجاد نکند عبارت بنای شاخص به بنای خاص تغییر کرد. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: عبارت شاخص را تغییر دادیم و این موضوع را هم ذکر کردیم که پروژه‌هایی که در کمیته فنی شماره ۳ شورای عالی و یا کمیته ارتقای سیما و منظر شهری به تصویب می‌رسد نیاز به تصویب در کمیته بناهای خاص ندارد.

در پایان بررسی اصلاحیه نامه فرماندار در ارتباط با اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه طراحی پایش و اجرای نماهای شهر تهران با ۱۵ رأی موافق و یک مخالف به تصویب رسید.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *