اعتبارنامه ۲۷۹ منتخب مردم به مجلس و شورای نگهبان ارسال شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در حاشیه جلسه مشترک ستاد انتخابات کشور با استانداران که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد،  گفت: در این مرحله (یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی)، ۲۷۹ نفر از منتخبان، انتخاب شدند که در این مدت دو نفر از منتخبان یعنی خانم فاطمه رهبر از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و محمدعلی رمضانی از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه (به علت بیماری کرونا) فوت کردند که باید در این دو حوزه میان دوره‌ای برگزار شود.

وی افزود: در واقع از ۲۰۸ حوزه انتخابیه، ۱۹۷ حوزه تعیین تکلیف شده اند و تنها در ۱۱ حوزه به مرحله دوم راه یافته اند که در این حوزه‌ها نیز ۱۸ شهریور انتخابات میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: از منتخبان این دوره، ۱۷۷ نفر برای نخستین بار به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند، ۵۶ نفر نیز نمایندگان فعلی هستند و ۱۰۲ نفر از نمایندگان نیز نمایندگان ادوار مجلس هستند.

عرف افزود: امروز نیز ما به معاون قوانین مجلس شورای اسلامی و برای شورای نگهبان تمامی اعتبارنامه ۲۷۹ منتخب مجلس یازدهم را ارسال کردیم و عملا وزارت کشور انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در این مرحله تمام کرد و بعد از این اعتبار نامه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی مورد بحث قرار می‌گیرد و در صورت تایید اعتبار نامه منتخبان، آن‌ها نماینده مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای می‌شوند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان همه حوزه‌ها را تایید نهایی کرده است، اظهار داشت: البته این به آن معنا نیست که اعتراضی نداشته باشیم، بلکه در ۹۸ حوزه انتخابیه اعتراض نداشتند، در بقیه حوزه‌ها اعتراض داشتیم که به اعتراض‌ها رسیدگی و در ۹ حوزه منجر به بازشماری صندوق آرا شد که همه کارها انجام شد، اما بررسی‌ها در نتایج انتخابات تاثیر نگذاشت.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره انتخاب جایگزین فاطمه رهبر در حوزه انتخابیه تهران نیز افزود: میان دوره‌ای تهران، ری، شمیرانات، اسلام شهر و پردیس به دلیل کاهش هزینه‌ها همزان با انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

عرف درباره برگزاری جلسه امروز نیز، گفت: این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، یک جلسه تاخیری بود که همیشه بعد از برگزاری انتخابات برگزار می‌شود و این دوره به دو دلیل به تاخیر افتاد، یکی بحث بیماری کرونا بود که بلافاصله بعد از انتخابات وارد کشور شد و کشور درگیری آن شد و دیگری تایید حوزه‌های انتخابیه توسط شورای نگهبان بود که برای نخستین بار نتایج تمام حوزه‌های ۲۰۸ گانه تایید نهایی شد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *