اظهارات اقتصادی کاندیداها/روحانی: آیا می‌خواهیم آرامش و ثبات بر بازار حاکم باشد یا هر روز نگران روز بعد باشیم؟

به گزارش بانک مردم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه یکشنبه در این مراسم که در سالن شهید بابایی قزوین برگزار شد ، دستاوردهای دولت یازدهم را در سایه حضور و حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری دانست و گفت: شایسته ملت نیست که به شرایط حصر اقتصادی ایران توسط بدخواهان برگردد و امروز روز تصمیم بزرگ و تعیین سرنوشت دهه های آینده کشور و ملت است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه یکشنبه در این مراسم که در سالن شهید بابایی قزوین برگزار شد ، دستاوردهای دولت یازدهم را در سایه حضور و حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری دانست و گفت: شایسته ملت نیست که به شرایط حصر اقتصادی ایران توسط بدخواهان برگردد و امروز روز تصمیم بزرگ و تعیین سرنوشت دهه های آینده کشور و ملت است.

رییس‌ جمهور اظهار داشت: می‌خواهیم به عنوان کشوری عزتمند و قدرتمند، اقتدار خودمان را در فضای سیاسی، اقتصادی جهان بازپس بگیریم.

دکتر روحانی با گرامیداشت روز شهادت امام موسی کاظم(ع)، گفت: حضرت امام موسی کاظم (ع) با ۱۴ سال زندان، آموزگار صبر و مقاومت است و به ما یاد داد که هیچگاه نباید از امید فاصله بگیریم.

رییس‌ جمهور افزود: اینکه در روایات آمده است که افضل اعمال انتظار فرج است. انتظار فرج، به معنای انتظار گشایش‌ها و روزهای پرامید است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امروز موضوع مهم این نیست که فردی به عنوان رییس جمهور برگزیده می‌شود، بلکه بحث بر سر این است که آیا از امروز به بعد، می‌خواهیم مسیر آزادی بیان را ادامه دهیم یا نه و آیا از امروز به بعد باید باز هم فضای امنیتی به دانشگاه‌ها برگردد یا نه؟ و بحث بر سر این است که آیا امروز فضای جامعه ما باید بازتر شود یا فضای جامعه به گذشته برگشته و بسته گردد.

رییس‌ جمهور  خاطر نشان کرد: اساس بحث بر سر این است که آیا می‌خواهیم دومرتبه تقابل با جهان آغاز شده و سایه شوم جنگ به کشور برگردد؟ یا می‌خواهیم فضای تعامل عزت‌مند یا سازنده را با جهان ادامه دهیم؟

دکتر روحانی افزود: بحث این است که آیا می‌خواهیم در فضای سیاسی و اقتصادی و بازار، آرامش و ثبات حاکم باشد یا هر روز و ساعت نگران روز و ساعت بعد باشیم؟

رییس‌ جمهور با بیان اینکه ظاهراً بعضی‌ها، شرایط و فضای ۴ سال پیش را فراموش کرده‌اند، گفت: در سال ۹۲، حدود ۶ میلیون تن گندم برای تأمین نان مردم وارد کشور می شد، در حالی که در سال ۹۵،  سه میلیون تن گندم آماده صادرات داشتیم.

دکتر روحانی اظهار داشت: می‌خواهیم فضای جامعه به گونه‌ای باشد که بازار نفتی را که از دست داده بودیم و آن را کشورهایی مانند عربستان تصاحب کرده‌ بودند باز پس بگیریم و از همین‌رو، امروز ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کنیم و بعد از توافق هسته‌ای بیش از یک میلیون بشکه به تولید نفت، اضافه گردید.

رییس‌ جمهور تصریح کرد: قدرت صادرات به معنای، قدرت ملی کشورمان محسوب می‌شود، بعضی‌ها تصور می‌کنند این دولت که مشغول تعامل با جهان بود، از تقویت قدرت نظامی خود غافل بوده است، در حالی که در ۳٫۵ سال گذشته به اندازه ۱۰ سال گذشته سلاح راهبردی تولید کرده‌ایم.

دکتر روحانی اضافه کرد: در استان فزوین برای آبیاری مدرن و قطره‌ای تا قبل از سال ۹۲، ۲۱ هزار هکتار، زمین کشاورزی تحت آبیاری مدرن قرار گرفته بود و تا پایان این دولت، ۲۰ هزار هکتار، آماده آبیاری مدرن است.

روحانی

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *