اطلاعیه جدید بانک مرکزی: دستور قضایی برای جلوگیری از فعالیت موسسه غیرمجاز حافظ به نیروی انتظامی ارسال شده است+ سوابق موسسه غیر مجاز حافظ

کد خبر : ۶۳۹۸۲
تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۶

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی اعلام دستور قضایی توقف فعالیت شعب موسسه حافظ به نیروی انتظامی ارسال شد.

به گزارش بانک مردم، این اقدام و اطلاع‌رسانی آن جزو کم‌سابقه‌ترین اقدام‌های بانک مرکزی علیه یک موسسه غیرمجاز است.

در اطلاعیه امروز بانک مرکزی آمده است:

پیرو اطلاعیه اخیر بانک مرکزی مبنی بر فعالیت غیرمجاز شعب موسسه اعتباری خودخوانده حافظ در برخی مناطق کشور بدین وسیله مجدداً از هموطنان گرامی درخواست می‌شود، به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود به هیچ وجه نزد موسسه جعلی مذکور سپرده‌گذاری نکرده و از هر گونه ارتباط دیگری با این موسسه از قبیل در اختیار‌گذاردن مِلک برای ایجاد شعبه یا دریافت تسهیلات جداً خودداری کنند. ضمناً از هموطنان عزیز خواهشمند است در صورت شناسایی شعب این موسسه در اقصی نقاط کشور، نسبت به معرفی آن‌ها از طریق مراجعه به سایت بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir بخش «اعلام اسامی مؤسسات بدون مجوز» اقدام کنند.

لازم به ذکر است موضوع جلوگیری از ادامه فعالیت شعب موسسه یاد شده، بر اساس دستور صادره از سوی مرجع قضایی به نیروی انتظامی منعکس شده است.

حافظ دیگر چیست؟.

به گزارش بانک مردم موسسه حافظ هم اکنون در حال فعالیت است و طبق اطلاعاتی که سایت آن داده است شعب فراوانی در سراسر کشور دارد.

در سایت موسسه حافظ ادعا شده مجوزهای اولیه از بانک مرکزی دریافت شده اما بانک مرکزی امروز به صراحت این موضوع را کذب دانسته است.

موسسه حافظ آمده در سایت خود مدعی شده که: با استعانت از درگاه ایزد متعال و باگذشت زمانی نسبتاً طولانی و انجام کلیه فرآیندهای ابلاغی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا و اخذ تأییدیه های اولیه و مضافاً اظهارنظر دستگاه قضایی مبنی بر بلامانع اعلام شدن فعالیت موسسه ، به پایان مسیر فرآیند اخذ مجوز تأسیس رسیده ایم و به منظور آغاز فرآیند فعالیت (مجدد) برآنیم تا با درنظرگرفتن مدیریت زمان و موقعیت سنجی، با توکل به خدا و امید به الطاف الهی، همت، پشتکار و بهره گیری توأمان از دانش و تجربه ، سخن گوهربار بنیان گذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی ( ره ) که فرمودند : « اگر باور کنیم که می توانیم ، توانا می شویم » را سرلوحه قرارداده و با تدبیر و خرد جمعی بتوانیم در این مسیر پرفراز و نشیب، ضمن بهره بردن از منافع مادی و معنوی آن، همواره خادمی امین، صادق، وفادار و همچنین کوشا و سرآمد باشیم.

به گزارش بانک مردم در سایت موسسه حافظ اطلاعات زیادی منتشر نشده و فقط یک آدرس و شماره تلفن برای تماس وجود دارد. در این سایت آدرس زیر درج شده: تهران – اقدسیه – خیابان موحد دانش – روبروی سفارت چین – پلاک ۶۶ – واحد ۶

تلفن: ۰۲۱-۲۶۱۳۱۴۵۶ , ۰۲۱-۲۶۱۵۲۹۱۰

اطلاعیه بانک مرکزی

بانک مرکزی ۱۷ خرداد امسال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

پیرو اطلاعیه های قبلی بانک مرکزی در سال های گذشته مبنی بر غیرمجاز بودن موسسه حافظ، بر اساس اخبار واصله ، این موسسه مجدداً در برخی مناطق کشور اقدام به ایجاد شعبه کرده است که با تدابیر نهادهای نظارتی و انتظامی از گسترش فعالیت آن جلوگیری به عمل آمده است. بدین وسیله تاکید می شود، این فعالِ غیرمجاز فاقد هرگونه مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و فعالیت شعب آن غیرقانونی است. از این رو ضروری است هموطنان عزیز به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود از هر گونه ارتباط با این موسسه جعلی از قبیل در اختیار‌گذاردن مِلک به منظور ایجاد شعبه، سپرده‌گذاری یا دریافت تسهیلات جداً خودداری کنند. در غیر این‌صورت، بانک مرکزی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تضییع حقوق مشتریان این موسسه غیرمجاز به خصوص استرداد وجوه سپرده‌گذاران نداشته و حق پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی را همچنان برای خود محفوظ می‌داند.

ضمناً از هم وطنان گرامی درخواست می شود قبل از سپرده گذاری در بانک ها و موسسات اعتباری، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی به نشانی WWW.CBI.IR از لیست بانک ها و موسسات اعتباری مجاز اطمینان یابند.

موسسه حافظ برای چه کسی است؟

سید احسان میرزاباقری برزی مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره موسسه خود خوانده حافظ است. وی که ۳۷ سال دارد در پیام نوروزی امسال خود نوشته بود:

اکنون با استعانت از درگاه ایزد متعال و باگذشت زمانی نسبتاً طولانی و انجام کلیه فرآیندهای ابلاغی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا و اخذ تأییدیه های اولیه و مضافاً اظهارنظر دستگاه قضایی مبنی بر بلامانع اعلام شدن فعالیت موسسه ، به پایان مسیر فرآیند اخذ مجوز تأسیس رسیده ایم و به منظور آغاز فرآیند فعالیت (مجدد) برآنیم تا با درنظرگرفتن مدیریت زمان و موقعیت سنجی ، با توکل به خدا و امید به الطاف الهی ، همت ، پشتکار و بهره گیری توأمان از دانش و تجربه ، سخن گوهربار بنیان گذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی ( ره ) که فرمودند : « اگر باور کنیم که می توانیم ، توانا می شویم » را سرلوحه قرارداده و با تدبیر و خرد جمعی بتوانیم در این مسیر پرفراز و نشیب ، ضمن بهره بردن از منافع مادی و معنوی آن ، همواره خادمی امین ، صادق ، وفادار و همچنین کوشا و سرآمد ، سهیم به سهم خود درتحقق منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در سال « اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال » و سالهای در پیشرو ، ضمن ارائه ی راهبرد ، تفکر و خدمات نوین و ارزنده در نظام اقتصادی و پولی کشور در راستای پیاده سازی واقعی بانکداری اسلامی و استقرار سیستم بانکداری الکترونیک و نهادینه نمودن اصل مشتری مداری تا رسیدن به قله های افتخار ، با شرکت در طرح ساماندهی موسسات و تعاونی های اعتبار و بازگشایی شعبِ مجهز به امکانات بدیع و دارای ویژگی های خاص و استانداردهای روز و همچنین رونمایی از طرحها و ارائه ی خدمات ارزنده و متمایز در سیستم بانکی کشور ، گام برداشته و با اعتقاد به « اندیشه ایرانی » و برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب ، بتوانیم بسترساز و اثرگذاری مطلوب در « اقتصاد جهانی » باشیم.

بدیهی است این موسسه در حال تکمیل فرآیند اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده تا همزمان با ایجاد فرصت نقش آفرینی در بازار اقتصادی ، پولی و مالی کشور و تکیه بر تعهد و تخصص ، درزمینه های دیگر نیز از جمله : ایجاد اشتغال و…. ، همیار و همراه دولت محترم و مبین و اثبات کننده « عاشق خدمت خلقیم و خدا حافظ ماست» باشد. (انشاا…)

امید است که مورد رضایت خداوند متعال و منشأ خیر و برکت برای مردم شریف ، مشتریان ارجمند با همراهی و حمایت مضاعف مسئولین محترم کشور ، درظل توجهات حضرت ولیعصر (عج ) قرار گیرد. ( انشاا…)

کوله باریست پر از عهد که بر شانه ی ماست عاشق خدمت خلقیم و خدا حافظ ماست

از رزومه شخصی سید احسان میرزاباقری برزی اطلاعات چندانی در دسترس نیست اما گفته می‌شود وی در شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، مشاور بوده و در سال ۱۳۸۸ وی معاون منابع انسانی، مؤسسه مالی و اعتباری صالحین (بانک آینده) بوده است.

بانک مرکزی در سال ۱۳۹۱ نیز این موسسه را غیرمجاز اعلام کگرده بود اما مدیرعامل آن مدعی است که فرآیند اخذ مجوز همچنان در حال نهایی شدن است. [۲]

برزی در وبسایت خود شعار جالبی منتشر کرده است:

« پول ، همیشه جایی بلندتر از قد ماست…»
« برای رسیدن به آن ، مواظب باشیم پایمان را روی چه چیزهایی می گذاریم…»

 

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *