اصلاح‌طلبان با صندوق رای قهر نمی‌کنند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

غلامرضا ظریفیان در گفت و گو با ایسنا، درباره این‌که چه جناحی دست بالاتر را در انتخابات۱۴۰۰خواهد داشت، اظهار کرد: صحنه انتخابات در ایران صحنه پر رمز و راز و غیرقابل پیش‌بینی است، مثل انتخابات۷۶ که جریان راست خود را پیروز می‌دانست، اما اتفاق ناباورانه دیگری رخ داد مشابه این اتفاق هم چند بار رخ داده است‌ ، بنابراین اصولگرایان نمی‌توانند از حالا خود را پیروز انتخابات بدانند.

وی ادامه داد: نتیجه انتخابات به ده ها عوامل داخلی و برخی عوامل خارجی بستگی دارد. مسأله اقبال اجتماعی خیلی مهم است، زیرا اگر اقبال مردم کم باشد، اصولگرایان وضعیت بهتری خواهند داشت و هر گاه اقبال اجتماعی زیاد بوده،   جریانی غیراصولگرا پیروز شده است. در حال حاضر مسایل مختلفی تا انتخابات در پیش رو داریم و باید ببینیم که امید و اقبال اجتماعی بیشتر می شود یا نه، بنابراین پیش بینی نتیجه انتخابات از حالا اشتباه است.

ظریفیان با اشاره به مسایل داخلی جریان اصلاحات ، تصریح کرد: در سال۹۸ جریان اصلاحات به دلیل فضای انسدادی انتخابات و کاهش سرمایه اجتماعی خود ، لیستی ارائه نکرد و فقط برخی احزاب لیست معرفی کردند و شاید در انتخابات ریاست جمهوری هم چنین اتفاقی رخ دهد؛ یعنی اگر نگاه بازی در تایید صلاحیت وجود نداشته باشد، برخی اصلاح طلبان کاندیدا معرفی کنند و برخی معرفی نکنند. به هر حال اصلاح طلبان با صندوق رای قهر نمی‌کنند و برای آن‌ها انتخابات مهم است، اما ممکن است در ۱۴۰۰ کاندیدایی نداشته باشند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *