اشتیاق جوانان برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از فرهنگسرای رسانه، نخستین نشست تخصصی تبیین بیانیهٔ گام دوم انقلاب اسلامی با محور پدافند رسانه‌ای در برابر تهاجم روزافزون دشمنان خارجی در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار شد.

در این نشست علاوه بر واکاوی محورهای مهم بیانیهٔ گام دوم انقلاب اسلامی، دو موضوع، سیاست‌های تهاجمی رسانه‌های دشمن و توجه به جوانان و نخبگان برای پیشرفت کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر علمی نشست پدافند رسانه‌ای گفت: بررسی علمی ابعاد گوناگون دفاع و مقابلهٔ رسانه‌ای، محور اصلی این سلسله نشست‌هاست که از طریق ارائهٔ سخنرانی‌های پژوهشی توسط نخبگان جوان صورت می‌گیرد.

حسینی‌دانا ادامه داد: بر اساس توصیه‌های رهبر معظم انقلاب، مسئولیت تصمیم‌سازی و مشارکت در مدیریت کشور بر عهدهٔ جوانان قرار داده‌ شده و به همین دلیل، دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اشتیاق زیادی برای ارائهٔ راهکارهای علمی و کمک به حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور دارند.

وی افزود: بسیاری از سازمان‌های ذی‌ربط برای استفاده از نتایج این‌گونه تحقیقات اعلام آمادگی کرده‌اند و خواستار تداوم آن هستند؛ لذا با تشکیل دبیرخانهٔ پدافند رسانه‌ای، تلاش می‌کنیم تا در مسئله‌یابی و ارائهٔ راه‌حل‌های علمی و خلاقانه، از مشارکت نخبگان جوان استفاده کنیم.

دبیر علمی نشست پدافند رسانه‌ای ضمن دعوت از پژوهشگران جوان برای همکاری با دبیرخانهٔ پدافند رسانه‌ای گفت: با برنامه‌ریزی انجام‌ شده، این نشست‌ها از ابتدای سال آینده نیز به‌طور مستمر برگزار و جمع‌بندی نتایج آن در قالب یک همایش علمی و هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید ارائه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در نشست اول تعداد ۷ سخنرانی با موضوع سند راهبردی پدافند غیرعامل با سخنرانی محمد شیربیگی، برنامهٔ راهبردی پدافند غیرعامل در رسانهٔ ملی با سخنرانی زهرا ملابابایی انجام شد.

همچنین جنگ‌های ادراکی و شناختی و پدافند غیرعامل رسانه‌ای با حضور حسن میرزایی و نقش پیوست رسانه‌ای در پدافند غیرعامل با سخنرانی محمدرضا زارعی برزشی صورت می‌گیرد؛ نقش رسانه‌های اجتماعی در ارتقاء اثربخشی پروژه‌های توسعهٔ ملی با حضور سیده مهناز حسینی و روش‌های پدافند غیرعامل در بستر رسانه‌های اجتماعی با سخنرانی حسن ضیایی جباری صورت خواهد گرفت و درنهایت شیوه‌نامه اجرائی مدیریت رسانه در ساعات اولیه بحران‌های طبیعی با حضور محمدرضا یاسین، دفاع و مقابلهٔ در جنگ‌های رسانه‌ای با رویکرد پایداری اقتصادی با حضور حمیدرضا حسینی دانا برگزار می‌شود.

انتهایپیام/۴۰۸۷

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *