استفاده فناوری‌های نوین در آموزش خلبانان نیروی هوایی ارتش

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در نشست هم اندیشی سراسری مدیران، فرماندهان و معاونین بازرسی و ایمنی نیروی هوایی ارتش، با اشاره به ضرورت بهره گیری بیشتر از سیستم‌ها و فناوری‌های شبیه ساز پروازی در آموزش خلبانان، تاکید کرد: بخش بزرگی از هزینه‌ها را می‌توان با آموزش‌های تکمیلی و با بهره گیری از شبیه سازهای پروازی کاهش داد و استفاده از فناوری‌های نوین در آموزش‌های خلبانی، از برنامه‌های اصلی و در دستور کار نیروی هوایی ارتش است.

وی افزود: معاونت عملیات و بازرسی در سراسر پایگاه‌های این نیرو دو وظیفه اصلی بر عهده دارند. نخستین وظیفه آن‌ها مدیریت عملیات پروازی و مأموریت‌های هوایی و سپس نظارت ویژه بر مسائل شخصی، اخلاقی و خانوادگی کارکنان است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه امروزه سبک زندگی افراد به سرعت در حال تغییر و تحول است، خاطرنشان کرد: در گذشته نه چندان دور، ارتباطات وسیع اجتماعی موجب رفع بسیاری از خلاءهای درون خانوادگی در تعامل با اقوام و آشنایان می‌شد اما امروزه انسجام و قوام خانواده‌ها به علت تغییر سبک زندگی، مورد تهدید قرار گرفته و در معرض خطر است که این امر، وظیفه مسئولان بازرسی نهاجا برای برنامه ریزی به منظور پیشگیری از آسیب‌های احتمالی در میان کارکنان و همچنین خانواده‌های ایشان را، دوچندان می‌کند.

امیر نصیرزاده با اشاره به نقش بی‌بدیل معاونین عملیات و بازرسی در پیشبرد اهداف نهاجا، یادآور شد: برنامه ریزی در این معاونت نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف دارد که ثمره آن در بحث آموزش و همتاسازی کارکنان، نمود عینی پیدا می‌کند، بنابر این موضوع انتقال تجارب به نسل‌های آینده نیروی هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی، با بر شماری ویژگی‌های نیروی هواییِ در تراز انقلاب اسلامی ایران، افزود: مطالبه فرمانده معظم کل قوا از همه ما، تحقق نیروی هوایی در قواره و تراز انقلاب اسلامی است که این موضوع علاوه بر دانش فنی و تخصص در زمینه‌های فنی التزام عملی کارکنان نهاجا به آموزه‌های مکتبی و ارزش‌های انقلابی را نیز می‌طلبد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه تمایز و برتری نهاجا بر دیگر نیروهای هم سنخ در سایر کشورها، تدیّن و پایبندی به ارزش‌ها و اعتقادات است، گفت: مقام معظم رهبری همواره در دیدارهای خود با دست اندرکاران نیروی هوایی، بر حفاظت و حراست از روحیات دینی و انقلابی، تاکید ویژه دارند و این روحیه را جزو دارایی‌های ارزشمند این نیرو بر می‌دانند.

امیر نصیرزاده با اشاره به ضرورت تفویض اختیارات مدیریتی به پایگاه‌های زیربخشی، گفت: خط مشی پیش گرفته در نیرو بر این مبنا است که فرماندهان و مسئولان به صورت سلسله مراتبی در تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند، چراکه این اقدام حس مسئولیت‌پذیری در فرماندهان و خلبانان پایگاه‌ها را افزایش داده و ایشان را برای مسئولیت‌های سنگین‌تر، مهیا می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *