استفاده درستی از ظرفیت شورای عالی استان‌ها نشده است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علیرضا احمدی صبح امروز در سی و چهارمین جلسه شورای‌عالی استان‌ها که با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: شورای عالی استان‌ها متشکل از ۷۵ نماینده از ۳۱ استان کشور بوده و مبنای تشکیل آن براساس قانون اساسی است.

وی تصریح کرد: اصل تشکیل شورای عالی استان‌ها به موجب اصل ۱۰۱ قانون اساسی است و براساس اصل ۱۰۲ کار ویژه اصلی آن بردن طرح به مجلس برای اصلاح امور قلمداد شده است.

رئیس شورای عالی استانها بیان کرد: استحضار دارید که بردن طرح به مجلس تنها از سوی نمایندگان مجلس و بعد از آن شورای‌عالی استان‌ها ممکن خواهد بود اما متأسفانه از این ظرفیت در سال‌های اخیر استفاده درستی نشده است.

احمدی با بیان این‌که جامعه شورایی کشور جامعه بزرگی است که بر اساس قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور شکل گرفته است، گفت: ما در کوچک‌ترین روستاها هم عضو شورا داریم و تنها نهادی هستیم که می‌توانیم سیاست‌های خرد و کلان کشور را از مرکز تا مرزهای کشور به اجرا درآورده و ضامن اجرای درست آن باشیم.

وی در پایان عنوان کرد:  اگر امروز یکی از شهرداری‌ها در سراسر کشور تعطیل شود خیلی از خدمات نیمه‌کاره و ابتر می‌ماند از این رو شوراها در پیشبرد اهداف کلی کشور نقش بزرگی دارند.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *