استعفای گروهی وزیران عضو حزب آزادی اتریش در پی رسوایی اخیر

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، در پی رسوایی هاینس کریستین اشتراخه، رهبر حزب راست افراطی آزادی (Austrias far-right Freedom Party (FPÖ اتریش و معاون صدراعظم این کشور، تمام وزرای کابینه از حزب آزادی از جمله هربرت کیکل، وزیر کشور از سمت خود در دولت این کشور استعفا کردند.

در این استعفای همچنین نام افراد دیگری، چون نوربرت هوفر رهبر جدید حزب آزادی و جرج لیچ فرید وزیر حمل و نقل اتریش نیز به چشم می‌خورد.

هاینس کریستین اشتراخه رهبر حزب راست افراطی آزادی اتریش نیز در پی انتشار یک ویدئوی جنجالی حاکی از ارتباط او با افرادی در روسیه از مقام خود کناره گیری کرد و متعاقبا صدراعظم اتریش برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه سپتامبر (شهریور) را اعلام کرد.

در همین حال صدراعظم اتریش ضمن اعلام برکناری وزیر کشور اتریش اذعان کرد رسوایی اخیر در حزب ائتلافی اتریش به اعتبار بین المللی کشورش به ویژه در سطح اروپا لطمه وارد کرده است.

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش با شرکت در یک کنفرانس خبری در وین اظهار داشت: «همان طور که شما نیز احتمالا دنبال کرده اید، حزب «آزادی» اتریش نیز اعلام کرده است چاره‌ای ندارد که آقای هربرت کیکل را از سمت وزیر کشور برکنار کند و این یعنی آنکه او باید به طور کامل حتی از انجام فعالیت‌های دولتی نیز صرفنظر کند.»

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *