ارتش و مردم سوریه کاروان نظامی آمریکا را وادار به عقب نشینی کردند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نیروهای ارتش سوریه و ساکنان خشمگین روستای «حامو» در شمال شرقی این کشور یک کاروان نظامی آمریکا را وادار کردند که از استان حسکه عقب نشینی کند.

این چهارمین بار ظرف یکماه اخیر است که حرکت کاروانهای نظامی آمریکا در شمال شرقی سوریه با مقاومت نیروهای مسلح و مردمی سوریه روبرو و وادار به عقب نشینی می شوند.

کانال تلویزیونی الاخبار سوریه در گزارشی اعلام کرد که ساکنان روستای مذکور با همراهی ارتش سوریه از پیشروی یک کاروان نظامی آمریکا که در حال عبور از این منطقه بود، جلوگیری کردند.

بنا به گزارش این کانال تلویزیونی، ارتش و مردم سوریه این کاروان نظامی آمریکا را که مشتمل بر شش دستگاه وسیله نقلیه زرهی بود، وادار به دور زدن کرده تا از همان مسیری که آمده بود، بازگردد.

دو روز پیش از این نیز در اتفاقی مشابه و در همان روستای حامو، عبور یک کاروان نظامی آمریکا متشکل از یازده دستگاه وسیله نقلیه از این روستا با مقاومت ارتش و شهروندان سوریه روبرو شد.

ارتش آمریکا هنوز در مورد این عقب نشینی اجباری اظهارنظری نکرده است.

شایان ذکر است که اوایل ماه میلادی جاری، رسانه ها گزارش دادند که نیروهای ارتش سوریه و ساکنان محلی یک کاروان نظامی آمریکا متشکل از هفت دستگاه وسیله نقلیه را که در حال عبور از روستایی در استان حسکه بود، متوقف کردند. رویداد مشابهی نیز در نزدیکی روستایی به نام البشاء در ششم مارس اتفاق افتاد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *