اختصاصی بانک مردم/ تابش خبر داد: تکلیف شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی برای حل سریع‌تر مشکلات ساماندهی و رفع نارضایتی سپرده‌گذاران/ تصمیمی در مورد ادغام‌ها اتخاذ نشد+جزئیات جلسه

کد خبر : ۷۲۹۴۸
تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۶

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  اعضای شورای پول و اعتبار در هزار و ویست و ششمین جلسه شورای پول و اعتبار که ساعتی پیش برگزار شد از بانک مرکزی خواستند مشکلات سپرده‌گذارانی که موسسات مالی آنها در حال ساماندهی سریع‌تر حل کند.

محمدرضا تابش عضو شورای پول و اعتبار درباره جلسه امشب شورای پول اعتبار با اشاره به دستور جلسه به بانک مردم گفت: بانک مرکزی گزارشی از ساماندهی موسسات اعتباری ارائه کرد و اعضای شورای پول و اعتبار از قول و قرارهایی که بانک مرکزی در این باره داده و محقق نشده انتقاد کرده و گفتند عدم عمل به وعده‌ها موجب نارضایتی سپرده‌گذاران شده است.

وی افزود: اعضای شورای پول و اعتبار از بانک مرکزی خواستتند موضوع ساماندهی و رفع مشکلات سپرده‌گذاران را با جدیت بیشتری پیگیری کند تا شاهد نارضایتی سپرده‌گذاران نباشیم.

به گفته این عضو شورای پول و اعتبار دستورجلسه نشست امشب درباره ادغام بانک‌ها و موسسات اعتباری نبود و هیچ تصمیمی برای ادغام‌ها و انتقال مدیریت موسسات اتخاذ نشد.

گزارش بانک مرکزی از جلسه امشب

به گزارش بانک مردم، روابط عمومی بانک مرکزی نیز درباره جلسه امشب نوشت:

عملکرد معاونت اقتصادی بانک مرکزی آخرین تحولات اقتصادی کشور و نیز اقدامات اخیر این بانک را در رابطه با نرخ‌های سود به شورای پول و اعتبار ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، معاونت اقتصادی این بانک در یک هزار و دویست و سی و ششمین جلسه شورای پول و اعتبار، تحولات کلان اقتصادی کشور در حوزه های بخش واقعی، نرخ تورم، بازار ارز و مولفه‌های مختلف بازار پول را برای اعضای شورای پول و اعتبار تشریح کرد.

در همین ارتباط آخرین تحولات کلان پولی شامل حجم نقدینگی، پایه پولی و ضریب فزاینده نقدینگی، تغییرات اضافه برداشت بانک ها از منابع بانک مرکزی و اقدامات بانک مرکزی در خصوص ساماندهی اضافه برداشت بانک ها، تحولات بازار بین‌بانکی به تفکیک حجم معاملات و نرخ سود در این بازار، عملکرد تسهیلات‌دهی بانک ها و همچنین برنامه‌های نظام بانکی در حمایت از تولید و اشتغال، از جمله موارد طرح شده در جلسه شورای پول و اعتبار امروز بود.

همچنین مقرر شد در جلسه بعدی این شورا بخش دوم گزارش اقدامات بانک مرکزی در حوزه بازار پول و ساماندهی نرخ سود بانکی ارایه شود

.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *