احکام سنگین دادگاه بحرین علیه ۲۳ شهروند این کشور

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دادگاه رژیم آل خلیفه، احکام اعدام، حبس ابد و سلب تابعیت برای بیست و سه شهروند بحرینی به اتهام حمله به نیروهای پلیس این کشور صادر کرد.

بر این اساس، «احمد الحمادی»، رئیس کمیته جرایم جنایی در بحرین، پنجشنبه اعلام کرد چهارمین دادگاه عالی جنایی، یکی از متهمان پرونده «تشکیل گروه تروریستی» را به اعدام محکوم کرد که به بمب‌گذاری‌های منجر به قتل یک پلیس و یک غیرنظامی محکوم شده است.

طبق وب سایت رسمی دادستانی بحرین، این دادگاه بحرینی مدعی شد این فرد یک افسر پلیس و یک غیرنظامی را به قتل رسانده و دست به بمب‌گذاری، استفاده از مواد منفجره و اسلحه برای اهداف تروریستی، جمع آوری پول برای یک گروه تروریستی و دعوت به تجمع و آشوب زده است.

طبق تصمیم دادگاه، ۲۲ نفر از متهمان همین پرونده هم به حبس ابد و سلب تابعیت محکوم شدند. همچنین دادگاه دو نفر از آنها را ۲۰۰ هزار دینار (۵۲۰ هزار دلار آمریکا) جریمه کرد.

دادستانی بحرین مدعی است جزئیات حادثه، مربوط به اقدام افرادی ناشناس در روز ۸ دسامبر ۲۰۱۴ در جاسازی یک ماده منفجره در نزدیکی اردوگاه ویژه نیروهای امنیتی در منطقه دمستان و به دام انداختن افسران پلیس در محل کاشت این ماده بود که با انفجار ماده منفجره یکی از افسران پلیس کشته شد.

بر اساس ادعای دادستانی بحرین همین افراد مسلح یک بمب دستی را در نزدیکی مسجد زین العابدین در ناحیه کرزکان منفجر کردند که به قتل یک شهروند بحرینی و زخمی شدن یک تبعه آسیای شرقی منجر شد. دادستانی بحرین ادعا کرد این افراد مسلح یک باند تروریستی برای ساخت مواد منفجره و حمله به نیروهای پلیس تشکیل داده بودند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *