احکام دو نماینده مجلس متهم به اخلال در نظام ارزی صادر شد/ مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنان رویکرد اصلی قوه قضائیه است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی و قضائی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، غلامحسین اسماعیلی در بیست و ششمین نشست خبری خود با خبرنگاران که  صبح امروز برگزار شد گفت: اهل ایمان نشان دادند بر خلاف مدعیان روشنفکری تمام شیوه های بهداشتی را رعایت می کنند و در عین فاصله گذاری فیزیکی، اجتماعات مذهبی را با لطافت و معنویت و چشم نوازی و دیدنی برگزار می کنند.

روز قدس هر سال به نابودی رژیم کودک کش اسرائیل نزدیک تر می‌شویم

وی در مورد روز قدس امسال گفت: شهرهای ما سفید، و چه زرد و قرمز باشد در قرنطینه خانگی باشیم یا نباشیم به خیابان ها بیاییم یا نیاییم، نماز جمعه داشته باشیم یا نداشته باشیم، نفرین و فریاد مرگ بر اسرائیل مان لرزه بر اندام رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل خواهد انداخت.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: امسال پیوند مردم مسلمان را با فلسطینیان مظلوم تقویت و پشت شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و مولود نامشروعش را به خاک خواهد کوبید وما هر روز قدس به نابودی اسرائیل نزدیک تر می شویم.

تشریح عملکرد دیوان عالی کشور در سال گذشته

اسماعیلی در تشریح عملکرد دیوان عالی کشور گفت: در مجموعه دیوان عالی کشور در سال ۱۳۹۸، ۷۱ هزار پرونده رسیدگی شد که عملکرد ۱۳۹۸، ۲۰ درصد از عملکرد سال ۹۷ افزون بود.

وی توضیح داد: رسیدگی های قضائی به پرونده های عمومی در سال گذشته در دیوان عالی کشور بیش از ۷ هزار پرونده موضوع ماده ۴۷۷ رسیدگی شد، رسیدگی دیوان عالی کشور در اعاده دادرسی فوق العاده به روز شد و امروز در مورد پرونده های ۴۷۷ در دیوان عالی کشور پرونده معوق و مسن نداریم.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: در راستای اعمال ماده ۴۷۷ در قوه قضائیه عملکرد سال ۹۸ معادل ۱۵ برابر هر یک از سنوات قبل از آن بوده است. این دیوان هیئت هایی را به استان های ایلام، بوشهر و کرمانشاه اعزام کردند که توسط قضات این دیوان مورد بازدید قرار گرفت و ۱۲۰۰ پرونده بررسی شد.

وی با اشاره به پرونده های قضائی اقتصادی که اخیراً برای آنها احکام قضائی صادر شده و قابل اعلام عمومی هستند گفت: رای دادگاه ۲۱ نفر از متهمان پرونده اخلال در نظام ارزی کشور صادر شده است.

احکام دو نماینده مجلس متهم به اخلال در نظام ارزی صادر شد

در این پرونده آقای حسن خویی فرزند علی اکبر به جرم مشارکت در اخلال نظام پولی و ارزی کشور و قاچاق انواع ارز، به ضبط مبالغ قاچاق شده به همراه تحمل سه سال حبس تعزیری و جزای نقدی به میزان دو برابر اموالی که تحصیل کرده است محکوم شد.
وی در ادامه افزود: مهدی جمالی مدیرعامل سابق سایپا به ۷ سال حبس تعزیری، محمد عزیزی و فریدون احمدی (نماینده‌های مجلس) هر کدام به 61 ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

این خبر تکمیل می‌شود…

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *